Боксер набирає вагу в київській політиці (Financial Times)

19.12.2011 13:37

Віталій Кличко – чемпіон світу з боксу у надважкій ваговій категорії, проте боротьба за майбутнє України може виявитись найважчим випробуванням у його кар’єрі.

«Впровадження європейських демократичних стандартів в Україні – це серйозний виклик», – заявив Кличко в інтерв'ю Financial Times. «Але я знаю, що якщо не боротися, то й не переможеш. Якщо необхідно буде завершити боксерську кар'єру заради перемогу у бою за майбутнє України – я це зроблю».

Кремезний боксер може й виглядає незграбно, потискаючи руку світовим політикам рівня Ангели Меркель, канцлера Німеччини. Проте можливо саме такий баланс м’язів, розуму й підтримки з боку виборців дасть можливість Віталію Кличку одержати перемогу на рингу української політики.

«Звичайно, люди знають мене, в першу чергу, як боксера», - зазначає Кличко. «Але хіба є така школа, звідки б виходили політиками? Будь-хто, хто має щире бажання робити добро для свого народу і країни, може і повинен бути політиком».

Більшість українців відчайдушно хочуть реформ, які б побороли всюдисущу корупцію та сприяли підвищенню рівня життя. Люди вірять, що перспектива більш тісних відносин з Європейським Союзом – це крок у напрямку таких реформ.

Проте дедалі більш авторитарна та клептократична політика в країні під керівництвом президента Віктора Януковича, ставить під загрозу європейську інтеграцію та крихку демократію в Україні. У понеділок на саміті ЄС переговори щодо формату та характеру майбутніх відносин, включаючи угоду про зону вільної торгівлі, ймовірно, будуть затьмарені стурбованістю європейських політиків з приводу ставлення до опозиції в Україні.

Очікується, що за таких умов партія Віталія Кличка «УДАР» вперше пройде до парламенту на виборах восени наступного року.

«Коли лідер опозиції у в’язниці – недалеко до диктатури», – заявив Кличко, коментуючи семирічний термін ув'язнення Юлії Тимошенко, головного суперника Януковича.

Віталій, якому 40 років, є старшим братом 35-річного Володимира Кличка. Протягом двох останніх років вони разом домінують серед важковаговиків і поділили між собою всі основні боксерські пояси у своїй категорії.

Їх поважають на батьківщині та визнають за кордоном, де вони часто виступають в якості неофіційних послів своєї країни. Вони мають велику підтримку у Німеччині, де тренуються та боксують вже більше десяти років.

Однак Віталій – не типовий боксер. Він має докторську ступінь в галузі спортивної науки, розмовляти з ним приємно і цікаво. Він володіє англійською, німецькою, українською та російською мовами.

«Мене тягне в політику, тому що Україна, хоча й має величезний потенціал, досі намагається звільнитися від масової корупції та кумівства в політиці, щоб побудувати демократичну країну, де будь-який громадянин має шанс на процвітання», – сказав він.

Як і в боксі, де він терпляче чекає, щоб нанести вирішальний удар, який вибивав з рингу  найсильніших людей у ​​світі, Кличко знає, як поводитись у політиці.

Він прийшов у державну службу незабаром після Помаранчевої революції 2004 року, яку він разом з братом підтримували. У міській раді Києва він очолює групу законодавців, які послідовно борються з корупцією. Його партія налічує близько 400 представників у радах інших українських міст.

Кличко налаштований на перемогу на наступний виборах мера Києва, і його шанси вважаються хорошими. За словами Кличка, основною якістю політичного діяча має бути «мораль». Така позиція знаходить підтримку у 46 мільйонів українських громадян, які вже давно втратили довіру до політиків.

«Багато з них сидять і чекають, що щось зміниться, нічого не роблячи і втрачаючи надію. Я хочу показати їм новий шлях і досягти результатів», – сказав він.

На питання про те, чи буде він балотуватися на пост президента, Кличко заявив, що його увага наразі зосереджена на захисті демократії в Україні та на перспективах європейської інтеграції. Багато хто з політиків в Україні говорить про європейські цінності, але продовжує жити за принципами, що суперечать таким цінностям, зазначає Кличко.

«Завдяки моєї спортивної кар’єрі я багато часу проводжу за кордоном, в Європі та США. Я спостерігав і жив за цінностями та стандартами життя, які існують там. Мої співвітчизники заслуговують жити так само».

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини