Боксер набирає вагу в київській політиці (Financial Times)

19.12.2011 13:37

Віталій Кличко – чемпіон світу з боксу у надважкій ваговій категорії, проте боротьба за майбутнє України може виявитись найважчим випробуванням у його кар’єрі.

«Впровадження європейських демократичних стандартів в Україні – це серйозний виклик», – заявив Кличко в інтерв'ю Financial Times. «Але я знаю, що якщо не боротися, то й не переможеш. Якщо необхідно буде завершити боксерську кар'єру заради перемогу у бою за майбутнє України – я це зроблю».

Кремезний боксер може й виглядає незграбно, потискаючи руку світовим політикам рівня Ангели Меркель, канцлера Німеччини. Проте можливо саме такий баланс м’язів, розуму й підтримки з боку виборців дасть можливість Віталію Кличку одержати перемогу на рингу української політики.

«Звичайно, люди знають мене, в першу чергу, як боксера», - зазначає Кличко. «Але хіба є така школа, звідки б виходили політиками? Будь-хто, хто має щире бажання робити добро для свого народу і країни, може і повинен бути політиком».

Більшість українців відчайдушно хочуть реформ, які б побороли всюдисущу корупцію та сприяли підвищенню рівня життя. Люди вірять, що перспектива більш тісних відносин з Європейським Союзом – це крок у напрямку таких реформ.

Проте дедалі більш авторитарна та клептократична політика в країні під керівництвом президента Віктора Януковича, ставить під загрозу європейську інтеграцію та крихку демократію в Україні. У понеділок на саміті ЄС переговори щодо формату та характеру майбутніх відносин, включаючи угоду про зону вільної торгівлі, ймовірно, будуть затьмарені стурбованістю європейських політиків з приводу ставлення до опозиції в Україні.

Очікується, що за таких умов партія Віталія Кличка «УДАР» вперше пройде до парламенту на виборах восени наступного року.

«Коли лідер опозиції у в’язниці – недалеко до диктатури», – заявив Кличко, коментуючи семирічний термін ув'язнення Юлії Тимошенко, головного суперника Януковича.

Віталій, якому 40 років, є старшим братом 35-річного Володимира Кличка. Протягом двох останніх років вони разом домінують серед важковаговиків і поділили між собою всі основні боксерські пояси у своїй категорії.

Їх поважають на батьківщині та визнають за кордоном, де вони часто виступають в якості неофіційних послів своєї країни. Вони мають велику підтримку у Німеччині, де тренуються та боксують вже більше десяти років.

Однак Віталій – не типовий боксер. Він має докторську ступінь в галузі спортивної науки, розмовляти з ним приємно і цікаво. Він володіє англійською, німецькою, українською та російською мовами.

«Мене тягне в політику, тому що Україна, хоча й має величезний потенціал, досі намагається звільнитися від масової корупції та кумівства в політиці, щоб побудувати демократичну країну, де будь-який громадянин має шанс на процвітання», – сказав він.

Як і в боксі, де він терпляче чекає, щоб нанести вирішальний удар, який вибивав з рингу  найсильніших людей у ​​світі, Кличко знає, як поводитись у політиці.

Він прийшов у державну службу незабаром після Помаранчевої революції 2004 року, яку він разом з братом підтримували. У міській раді Києва він очолює групу законодавців, які послідовно борються з корупцією. Його партія налічує близько 400 представників у радах інших українських міст.

Кличко налаштований на перемогу на наступний виборах мера Києва, і його шанси вважаються хорошими. За словами Кличка, основною якістю політичного діяча має бути «мораль». Така позиція знаходить підтримку у 46 мільйонів українських громадян, які вже давно втратили довіру до політиків.

«Багато з них сидять і чекають, що щось зміниться, нічого не роблячи і втрачаючи надію. Я хочу показати їм новий шлях і досягти результатів», – сказав він.

На питання про те, чи буде він балотуватися на пост президента, Кличко заявив, що його увага наразі зосереджена на захисті демократії в Україні та на перспективах європейської інтеграції. Багато хто з політиків в Україні говорить про європейські цінності, але продовжує жити за принципами, що суперечать таким цінностям, зазначає Кличко.

«Завдяки моєї спортивної кар’єрі я багато часу проводжу за кордоном, в Європі та США. Я спостерігав і жив за цінностями та стандартами життя, які існують там. Мої співвітчизники заслуговують жити так само».

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Новини