Віталій Кличко: Удару в Україні треба завдати по багато кому (Deutsche Welle)

16.02.2012 12:18

Віталій Кличко має провести ще два бої на рингу. Такими є умови контракту. Після цього він хоче присвятити себе політиці. Кличко про свої цілі як політик.

Двобій чемпіона світу з боксу Віталія Кличка проти британця Дерека Чисори, який відбудеться 18 лютого у Мюнхені, стане передостаннім у спортивній кар'єрі Кличка. За умовами чинного контракту між промоутерською компанією братів Кличків і німецьким телеканалом RTL, після двобою з Чисорою Кличко-старший зобов'язаний провести ще однин бій. Після цього Віталій планує цілком присвятити себе парламентській виборчій кампанії.

Deusche Welle: Віталію, чому свою політичну силу Ви назвали УДАР, а не конкретніше, приміром, НОКАУТ?

Віталій Кличко: Тому, що це Український Демократичний Альянс за реформи. Тут же все зрозуміло - У - Україна, Д - Демократія, А- Альянс - група людей, що об'єдналися навколо ідеї, а також Р -  реформи, без яких в Україні неможливі зміни. Можете трактувати як завгодно, як боксерський термін або якийсь інший. Але удару в Україні треба завдати по багато кому. По некомпетентності чиновників, по корупції, по тих, хто гальмує розвиток України заради наживи кланів або ж особистого збагачення.

DW: Не могли б озвучити декілька імен?

Кличко: Гадаю, що багатьом українцям добре знайомі ці імена. Це люди в уряді і на важливих державних і політичних посадах. Вони довгі роки міняються місцями, а при цьому нічого не відбувається. Обіцянки від виборів до виборів залишаються таким ж самими, а добробут цих людей постійно зростає. У той час, коли переважна більшість українців ледве-ледве зводять кінці з кінцями.

DW: Наскільки важливе зараз об'єднання опозиції? Вона постійно роздроблена, а це грає на руку владі.

Кличко: Вже було немало об'єднань. Але я не хочу об'єднання тільки з однією метою – проходженням до парламенту.

DW: З якою ж тоді?

Кличко: Об'єднатися треба при чітко поставлених цілях і завданнях. По-перше, покласти край авторитарному режиму, відстоювати демократичні цінності, європейські. Це засадничі речі. В нас же об'єднуються з єдиною метою - щоби обратися до парламенту. Ну добре, пройшли до парламенту, а далі що? Адже треба працювати, ставити перед собою не лише тактичні, але і стратегічні цілі і завдання. І в цьому плані ми готові до співпраці з усіма силами, що поділяють наші принципи і цінності. І це, у першу чергу повинні підтримати виборці, а не політичні лідери.

DW: Можливо, варто ще до виборів визначитися щодо програмних засад, навколо яких можлива спільна робота у новообраному парламенті?

Кличко: І я про це. У нас величезний негативний досвід тактичних об'єднань з метою потрапляння до парламенту. До парламенту пройшли, а потім розбіглися.

DW: Чому ж дотепер в Україні не прийнято так робити?

Кличко: Тому, що багато українських політиків відстоюють або вузько партійні інтереси, або інтереси фінансових груп. Але аж ніякому разі виборців. А, пройшовши до парламенту, слід не забувати, чиї інтереси відстоюєш.

Розмову провів Олександр Павлов.
Редактор: Євген Тейзе

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини