Ярослав Гінка: УДАР готовий зняти своїх кандидатів на користь переможця «праймеріз» (Вголос)

16.02.2012 09:30

Голова Львівської обласної організації «УДАР» Ярослав Гінка виклав в інтерв’ю Вголосу свою позицію щодо ролі і завдань Комітету опору диктатурі.

Ярославе, як Ви визначите місце і роль Комітету опору диктатурі (КОД) у політичних процесах, які сьогодні відбуваються в таборі української опозиції?

Партія УДАР на Львівщині працює в КОДі з першого дня, тобто з літа минулого року.

Ми приймали участь у всіх спільних акціях опозиції на Львівщині, які проводив КОД, а зараз активно в його рамках задіяні у процесі підготовки до парламентських виборів.

На загальноукраїнському рівні «УДАР» 22 січня долучився до роботи КОДу шляхом підписання Угоди про спільні дії Об’єднаної опозиції.

Учасники КОДу взяли на себе певні зобов’язання перед суспільством, а також один перед одним і, на мою думку, повинні їх беззастережно виконувати. «УДАР» саме так і діє. Особисто я переконаний, що станом на сьогодні діяльність КОДу та інших партій, які долучились до його роботи, є тим майданчиком опозиції, який визначає критерії, принципи і напрямки її діяльності, а головне – сприяє координації дій усіх політичних партій і громадських організацій демократичного спрямування. Метою такої діяльності є здобуття у 2012 році демократичної більшості у парламенті, а відтак повалення диктатури та реальна зміна політичної ситуацію в країні.

Вас не насторожує те, що КОД є неформальною організацією і чому його учасники не прагнуть більш тіснішого і стійкого об’єднання?

Зовсім ні. Такі широкі об’єднання складно формалізувати і останнього не потрібно робити. Вміння домовлятися і співпрацювати на такому високому рівні довіри – це серйозне випробування для української опозиції. Якщо нам це вдасться, а я вірю в це, то перемога на виборах буде за нами.

Насправді координувати дії опозиції в рамках КОДу – це копітка і складна робота, бо у кожного своя думка, свій погляд на те, що відбувається в Україні, за кожним – свій власний досвід і дуже різний потенціал. Проте всіх нас об’єднує одне – бажання протидіяти отій бандитській навалі. Щоб це зробити, нам необхідно збільшити соціальну активність народу, перебороти в ньому настрої апатії та розчарування, повернути довіру до політиків. І саме в цьому полягає сьогодні головна місія КОДу.

Але наразі у пересічних громадян складається враження, що КОД потрібен опозиції лише для того, щоб поділити мажоритарні округи, бо це єдиний конкретний пункт угоди від 22 січня?

Такий стереотип нав’язують громадськості наші опоненти від влади. Однак це абсолютна брехня. КОД нічого не ділить і нікого нікуди не призначає.

Повторюся, завдання КОДу – активізувати суспільство на боротьбу з режимом Януковича, повернути українцям віру в моральність, цінність і важливість демократичних ідеалів й інститутів, зрештою – стимулювати останніх зробити правильний вибір на парламентських виборах. Після стількох років розчарування і зневіри, щоб зрушити все це, потрібні справжні кроки на зустріч людям. Політики, задіяні в КОДі, не ділять округи, а працюють над тим, щоб знову завоювати довіру людей. Останнє ми зможемо зробити, якщо, по-перше, виставимо на вибори від опозиції гідних кандидатів, по-друге, – забезпечимо проведення чесних виборів і, по-третє, – захистимо їх результати.

Тому наш перший крок – виробити принципи прозорого відбору кандидатів у депутати від опозиції. Наразі члени КОДу не дійшли узгодженої позиції по цьому питанню. Я можу говорити лише про позицію, задекларовану УДАРом. Ми - проти будь-яких партійних квот на мажоритарні округи, бо квотний принцип за визначенням – шанс для провладних «тушок». Останні, як відомо, охоче купують собі партійні квитки і право висуватися від партій, в тому числі і опозиційних, на виборах. УДАР пропонує визначити КОДу декілька реальних претендентів від опозиції по кожному округу. А от хто з них отримає право стати узгодженим кандидатом від опозиції, повинні визначити люди шляхом проведення відкритих «праймеріз». УДАР готовий зняти в будь-якому окрузі своїх кандидатів на користь переможця «праймеріз». Саме цю позицію ми винесли на обговорення КОДу і сподіваємося на її підтримку.

Чи пропонували Вам долучитися до «угоди трьох» і як Ви ставитеся до неї?

Ми вітаємо всі об’єднавчі процеси, які зараз відбуваються в лавах опозиції. Проте для нас важливо, щоб вони були підкріплені конкретними діями. Щодо УДАРу, то ми є членами КОДу, який є основним та більш широким форматом об’єднання опозиції. І цього достатньо для ефективної роботи.

Угода «Свободи», «Фронту змін» і «Батьківщини» про спільні дії в органах місцевого самоврядування на Львівщині для нас означає перш за все те, що відтепер опозиція в обличчі «Свободи» і «Фронту змін» має абсолютну офіційну більшість у Львівській обласній і міській радах. А відтак нарешті можна покласти край політичному конфлікту між депутатським корпусом і мером Садовим, оскільки цей конфлікт вже майже пів року заважає нормальному функціонуванню місцевого самоврядування у Львові. Наступним логічним кроком мало б стати висловлення недовіри меру вже на найближчій сесії. Тим більше, що «Свобода» заявляє про те, що має докази того, що мер Львова Садовий тісно співпрацює з Партією регіонів. Також сподіваюся, обласна рада поставить на голосування питання про недовіру губернатору Михайлу Костюку, який мав дуже невдалий старт своєї роботи на Львівщині, доеставав підготовку до виборів із закінчення місцевих виборів 2010 року. Це означає, що ми працюємо у звичному для нас режимі. Що стосується безпосередньо старту виборчої кампанії, то у березні відбудеться з’їзд партії УДАР, на якому буде прийнято рішення про нашу участь у виборах. Тоді почнеться копітка робота згідно з календарним планом виборів. Сподіваюся, що до цього моменту КОД підготує свої узгоджені пропозиції щодо членів дільничних комісій, спостерігачів та інших моментів, необхідних для того, щоб вибори відбулися чесно, щоб явка виборців була високою, а в перемозі опозиції ніхто не сумнівався. того ж звинувачений регіональною пресою у корупції.

Після цього «Свобода», «Фронт змін» і «Батьківщина» повинні висунути узгодженого кандидата на посаду мера Львова і виграти вибори.

Якщо так і буде, ми вважатимемо, що підписанти є послідовними у своїх заявах та крок за кроком підтверджують їх виконання на ділі. Такі дії свідчитимуть про те, що вказані політичні сили реально взяли на себе відповідальність за діяльність опозиційного табору на Львівщині. У цьому випадку ми готові допомагати їм.

Але не будемо забувати, що «троє» діють у межах КОДу. Тому, як на мене, набагато корисніше з їх боку для справи опозиції було би першим кроком провести публічну люстрацію у своїх рядах і позбавити членства в своїх партіях тих, хто офіційно сьогодні є на службі режиму Януковича, а також тих, хто замішаний в корупційних оборудках.

Саме в рамках КОДу з ініціативи підписантів угоди «трьох» оголошено про проведення позачергової сесії облради (а також рад інших рівнів), на якій пропонується прийняти заяву з осудженням режиму Януковича та дій його представників в області, а також провести акцію з нагоди другої річниці президентства Януковича у Львові. УДАР долучиться до цього?

Ми готові. Однак в якій саме формі це буде відбуватися, говорити рано, бо наразі ми не бачили ні порядку денного позачергової сесії, ні проекту заяви, ні сценарію акції.

Проте, як на мене, необхідно задекларувати, що відтепер голосування політичних заяв в радах повинно відбуватися відкрито, шляхом підняття депутатом картки «за» чи «проти». Позицію «утримався» розцінювати як позицію підтримки режиму Януковича. Це дасть можливість чітко ідентифікувати тих, хто підтримує опозицію, на противагу так званих «тушок». Останні, переконаний, докладуть всіх зусиль, щоб втекти з сесії, будуть пояснювати своє не голосування тим, що комп’ютер зіпсувався, картку не так вставив, тощо. Ось цього не можна допустити. УДАР наполягатиме на поіменному голосуванні.

Чи розпочав УДАР підготовку до виборів по партійній лінії?

УДАР не переставав підготовку до виборів із закінчення місцевих виборів 2010 року. Це означає, що ми працюємо у звичному для нас режимі. Що стосується безпосередньо старту виборчої кампанії, то у березні відбудеться з’їзд партії УДАР, на якому буде прийнято рішення про нашу участь у виборах. Тоді почнеться копітка робота згідно з календарним планом виборів. Сподіваюся, що до цього моменту КОД підготує свої узгоджені пропозиції щодо членів дільничних комісій, спостерігачів та інших моментів, необхідних для того, щоб вибори відбулися чесно, щоб явка виборців була високою, а в перемозі опозиції ніхто не сумнівався.

Оригінал матеріалу: http://vgolos.com.ua/politic/6646.html

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини