Віталій Кличко: опозиція може програти вибори

19.04.2012 16:21

Голова партії УДАР, відомий боксер-суперважковик Віталій Кличко заявив, що його політична сила піде на парламентські вибори у жовтні самостійно і не об'єднуватиметься із іншими партіями.

Офіційно про це буде оголошено на з'їзді партії 28 квітня у Запоріжжі.

Водночас Віталій Кличко заявив про готовність підписати угоду із іншими опозиційними силами про спільні дії на виборах і узгодження кандидатів у депутати у мажоритарних округах.

Лідер УДАРу також заявив про готовність брати участь у виборах мера Києва незалежно від того, коли вони відбудуться.

Переговори є, домовленостей немає

ВВС Україна: Представники партії "Батьківщина" заявляли, що остаточне узгодження кандидатів у мажоритарних округах та формування партійних списків опозиційних сил відкладається через рішення Конституційного суду, який заборонив балотуватися одночасно і у мажоритарному округу, і за партійним списком. Чи це гальмує, на вашу думку, остаточні домовленості?

Віталій Кличко: Я впевнений у тому, що рішення Конституційного суду жодного стосунку до переговорів і до погодження дій опозиційних сил не має.

ВВС Україна: Тобто, ви вважаєте, що Конституційний суд не поламав попередніх домовленостей опозиції про узгодження кандидатів у депутати?

Віталій Кличко: Принципово - ні, не зламав.

ВВС Україна: Як відбуваються переговори, хто у них бере участь, чи це рівень перших осіб чи делеговані представники?

Віталій Кличко: Це і перші особи – ми зустрічаємося, обговорюємо питання, - і представники наших партій, які узгоджують позиції.

ВВС Україна: Чи відповідають дійсності заяви лідерів інших опозиційних партій про те, що на 90-95% кандидати у мажоритарних округах від опозиції вже узгоджені?

Віталій Кличко: Я вже неодноразово казав, що не можна домовлятися про конкретних кандидатів і ухвалювати рішення замість людей, не враховуючи їхньої думки щодо того чи іншого кандидата. Це було б великою помилкою.

І прикладом такої помилки є вибори мера Обухова, що відбулися у березні і які виграв представник Партії регіонів. Бо за усіма дослідженнями, серед опозиційних кандидатів наш кандидат мав найбільший рейтинг. Проте інші опозиційні сили на це не зважили і не зняли кандидатури на користь нашого кандидата.

На сьогодні наша партія визначила для участі у виборах у мажоритарних округах 70 кандидатів, яких ми готові запропонувати партнерам по опозиції для обговорення. І ми готові домовлятися і поступатися у разі, якщо кандидат від іншої опозиційної партії виявиться сильнішим.

ВВС Україна: Ви вже не вперше кажете про те, що кандидати у мажоритарних округах від опозиції мають визначатися після проведення "праймеріз", тобто, так званих "попередніх виборів". Але у який спосіб вони мають відбуватися в українських реаліях?

Віталій Кличко: Це мають бути соціологічні дослідження, опитування людей, і ми вже мали такий досвід.

ВВС Україна: То все ж таки, чи є узгоджені кандидати, як кажуть інші опозиційні лідери, на 90-95%, чи це процес, що ще триває?

Віталій Кличко: На сьогодні це процес, що триває, але я впевнений, що ближчим часом ми дамо відповідь на усі запитання стосовно узгоджених кандидатів і принципів співпраці, які ми пропонували ще кілька місяців тому.

ВВС Україна: Чи реальними у такому разі ви вважаєте терміни, що пролунали на з'їзді партії "Батьківщина" 30 березня, що кандидати і засади участі у виборах будуть узгоджені до кінця квітня? Про це заявляли і Олександр Турчинов, і Арсеній Яценюк. Згодом пролунала заява про те, що крапку у переговорах буде поставлено 12 травня на форумі опозиційних сил...

Віталій Кличко: Думаю, що у травні все стане відомо. Поки що ж ми не знаємо меж виборчих округів, остаточні рішення Центрвиборчкому теж будуть у травні. Тільки після цього ми зможемо говорити про список кандидатів.

Опозиція може програти

ВВС Україна: Ваша партія вирішила йти на вибори самостійно, не об'єднуючись із іншими політичними силами. Чому все ж таки не вийшло домовитися із Анатолієм Гриценком, партія якого "Громадянська позиція" також, до речі, як і УДАР, не входить до Комітету опору диктатурі?

Віталій Кличко: Бо Анатолій Гриценко заявив, що він об'єднуватиметься тільки на умовах, коли із УДАРу зникнуть "тушки" і підуть "кримінальні авторитети". Це він публічно заявляв неодноразово. Коли ми перебуваємо у переговорах, а лунають такі заяви… Це дуже дивно було чути.

Остаточні рішення про формат участі у виборах буде проголошений на з'їзді УДАРу 28 квітня у Запоріжжі.

Але я вже можу сказати, що наша партія не об'єднуватиметься із іншими політичними силами і сформує власний партійний список. І мені видаються некоректними заяви представників інших опозиційних сил про те, що "хто не з нами, той із Януковичем".

Ще раз скажу про те, що вже неодноразово казав: ми повинні зафіксувати з іншими опозиційними силами домовленості стосовно узгоджених дій на виборах. І ці домовленості мають бути публічними, а не у кабінетах керівників партій.

У цих домовленостях має бути зафіксовано також, що навіть у разі, як опозиція не зможе взяти більшість мандатів у Верховній Раді, вона має пообіцяти, що не співпрацюватиме із партією влади.

ВВС Україна: Тобто, ви допускаєте, що опозиція може програти вибори до парламенту?

Віталій Кличко: Якщо ми будемо у різні боки тягти, то я не виключаю, що нам не вдасться сформувати більшість у новій Верховній Раді. Щоб цього не сталося, ми маємо діяти дуже злагоджено, задекларувати наші конкретні дії, зокрема, створити спільний центр захисту результатів виборів.

"Віртуальне питання" про вибори мера

ВВС Україна: Чи ви остаточно вирішили, чи братимете участь у виборах мера Києва? І якщо доведеться вибирати, якому кріслу ви віддасте перевагу – парламентському чи кріслу мера?

Віталій Кличко: Я і моя партія - ми не маємо іншого варіанта, як брати участь і у виборах мера, і до Київради, і до Верховної Ради. Мені не подобається слово "якщо". Бо тоді виникають спекуляції. Ми ж взагалі ще не знаємо, чи відбудуться вибори міського голови цього року.

ВВС Україна: Чому для вас так важливо, коли саме відбудуться вибори столичного голови? Це якось впливатиме на ваше рішення стосовно того, чи ви братимете у них участь?

Віталій Кличко: Це не лише для мене важливо, це важливо для киян. На наше переконання, вибори мера мають відбутися наприкінці травня цього року. Але вони не відбудуться у цей термін.

Щоб дати чітку відповідь на запитання про участь у виборах, я би хотів чути чітку інформацію про те, коли вони відбудуться.

ВВС Україна: Лунала інформація про те, що фракція Партії регіонів пропонуватиме Верховній Раді призначити вибори мера на липень чи серпень цього року. Якщо столичні вибори будуть влітку, ви братимете в них участь?

Віталій Кличко: Так, братиму. Але офіційну заяву з цього приводу ми зробимо тоді, коли буде відома дата виборів. Бо зараз це і віртуальне питання, і моя віртуальна відповідь.

ВВС Україна: А чи ваші партнери по опозиції – Комітет опору диктатурі – дали остаточні гарантії на те, щоб вас підтримувати на виборах мера?

Віталій Кличко: Ну, заяви такі були, і я впевнений, що не-підтримка (опозицією кандидатури Кличка на виборах мера. - ред.) означатиме більші шанси для кандидата від партії влади.

У разі, якщо КОД має реального кандидата на посаду мера, то нехай вони його запропонують. Головне, щоб не сталося так, що за посаду столичного голови боротимуться і технічні кандидати, які насправді працюватимуть в інтересах провладного кандидата.

Оригінальний текст:  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2012/04/120417_klychko_election_interview_sd.shtml

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини