Віталій Кличко: Бойкотуючи диктаторів, приєднуйтеся до нас на трибунах (Times)

14.05.2012 16:46

“Не ображайте простих українців, ігноруючи Євро-2012. Краще продемонструйте солідарність з ними” — з таким закликом Віталій Кличко звернувся до світової громадськості зі шпальт видання “The Times”.

У Європі з’явились заклики бойкотування українських матчів Євро-2012 як реакція на порушення прав людини в Україні. Жозе Мануель Баррозу, президент Європейської Комісії, разом із єврокомісарами вже заявили, що їх не буде на матчах, які відбуватимуться в нашій державі. Причина - відсутність належного лікування Юлії Тимошенко, колишнього прем’єр-міністра. З пана Баррозу можуть взяти приклад інші політики, зокрема, британські міністри. Однак, це буде помилкою. Я стверджую це не як почесний представник, який підтримує ігри УЄФА...

Коли Україна разом із Польщею отримала можливість приймати Євро-2012, це було здійснення мрії футбольних фанатів, гравців та власників клубів, які хотіли перенести проведення чемпіонату до східних кордонів Європи. Ці матчі вже змінили обличчя нашої країни, ми витратили мільйони на будівництво стадіонів, доріг та готелів. Наші громадяни готові приймати фанів в Донецьку, Харкові, Львові та старовинному Києві, і я впевнений, що рішення УЄФА проводити гру саме у цих містах є вірним, і результат буде успішним.

Тому європейські політики, які хочуть позбавити нас цієї визначної спортивної події, закликаючи до бойкоту, роблять ведмежу послугу українським футбольним фанам, громадянам та бізнесменам.

Я не кажу, що у моїй Вітчизні все в порядку. Більшість українців поділяють занепокоєння європейських лідерів щодо показової політичної розправи над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценко та іншими політиками, які опинились за ґратами через опозиційність до правлячого режиму. Під час своїх візитів до європейських столиць я розповідаю своїм політичним партнерам, що доля Тимошенко та Луценка може спіткати будь-якого опозиційного лідера в Україні, який відверто виступає проти нинішньої провладної партії. Ми знаходимось під постійним тиском.

Але політичний бойкот України під час Євро-2012 не матиме належного результату для офіційного Києва. Варто згадати лише бойкотування Заходом Олімпійських ігор у Москві у 1980 та ігнорування у відповідь Радянським Союзом Ігор у Лос-Анжелесі через чотири роки, аби зрозуміти, що втручання політики у спорт нічого не змінює.

Під час бойкоту у 1980 році, який був реакцією на вторгнення СРСР до Афганістану та на інші порушення прав людини, єдині, хто постраждали від цього, були спортсмени із західних країн, які були позбавлені можливості брати участь у змаганнях, завоювати медаль або встановити світовий рекорд. Те саме можна сказати і про 1984 рік, коли жертвами бойкоту стали нові покоління спортсменів східних країн, які не змогли продемонструвати свої таланти.

Спорт - це те, що спонукає людські тіло та розум до підкорення нових вершин. Було б помилкою бойкотувати спортивні змагання у відповідь на дії авторитарних політиків, які керуються силою, жадібністю та помстою.

Європейській дипломатії потрібно знайти інший спосіб впливати на керівників України. Спосіб, який не ізолює десятки мільйонів українських громадян, які бачать своє майбутнє у Європі. Замість бойкотування ігор кращою тактикою для європейських високопосадовців було б - сидіти поруч із звичайними глядачами та українцями на знак солідарності. Якщо європейські лідери приїдуть в Україну - вони матимуть шанс відвідати ув’язнених опозиційних лідерів, які опинились за ґратами через свої політичні переконання.

Європейським політикам краще зберігати відкриті канали комунікації, і використовувати будь-яку можливість, щоб бути почутими, я маю на увазі участь у державних самітах та інших офіційних зібраннях, що проводяться в Україні. Європа може знайти кращий спосіб продемонструвати Києву своє невдоволення, аніж бойкотування нації, чию гордість та честь було інвестовано у проведення Євро-2012.

Український народ та я особисто чекаємо європейських футбольних фанів. Давайте сидіти поруч та насолоджуватись футболом, поки українські політики будуть самотньо сидіти у шикарних ложах і думати, чи довго залишилось їхньому авторитарному правлінню. Стадіони не голосують - голосують люди.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини