Віталій Кличко: «У парламенті буде інша генерація політиків» («День»)

07.06.2012 10:45

Вчора Віталій Кличко в США отримав нагороду за добропорядність в боксі. Напередодні у нас відбулася розмова. «Це почесний приз від американських журналістів, - розповідає «Дню» Віталій Кличко. – 6 червня у Нью-Йорку відбулася 87-ма церемонія вручення нагород Асоціації журналістів, які пишуть про бокс. Я отримаю цю нагороду за себе і за брата».

Поки бренд братів Кличків продовжує приносити користь і славу Україні в усьому світі, в Києві відбуваються події, які дискредитують нашу державу. Провладна Партія регіонів таки протягнула в першому читанні скандальний законопроект про мовну політику. І все це – на фоні бійок у парламенті, мітингів громадськості, заяв інтелігенції тощо. Так ми, до речі, чекаємо на Євро, яке має стати ще одним брендом позиціонування України в світі. Про це – в інтерв’ю з лідером партії «УДАР» Віталієм Кличком.

- Депутати проголосували в першому читання за мовний законопроект. Ви вже назвали це «ганебним явищем». Але що далі? Як збираєтеся протистояти? Опозиція радилася з цього приводу?

- Можна робити гучні заяви, звертатися до журналістів і громадськості, але що в результаті? Ми вирішили йти в політику – активно, агресивно для того, щоб виправити все те, що вже прийняла нинішня влада, щоб такі явища взагалі не повторювалися. Про мовне питання бездіяльні політикани завжди згадують під час виборчих кампаній, відвертаючи, таким чином, увагу від нагальних проблем в суспільстві. На темі, що роз’єднує українське суспільство, вони хочуть заробити собі так званий авторитет. Але ми впевнені, що українці зроблять правильні висновки і дадуть належну оцінку цим махінаціям, а головне – зроблять правильний вибір. Тоді в парламенті опиниться зовсім інша генерація політків, які змінять своє ставлення до людей.

- Ви зараз багато їздите по регіонам, які настрої у людей, зокрема, що стосується мови?

- Будь-який регіон, навіть російськомовний, згоден з тим, що питання мови – це питання ідентифікації країни. Державна мова повинна бути українська. Я ще не зустрічав людей, які б мали іншу думку. Мовного питання на сьогоднішній день між людьми не снує, це політична карта, яку розігрують політики.

- Лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що вони пропонуватимуть провести вибори мера Києва в 2013 році. Як прокоментуєте?

- Ситуація, що склалася в Києві – це знищення місцевого самоврядування, маніпуляція свідомістю киян і законами. Вибори до місцевих рад по всій країні відбулися у 2010 році. В Києві вони не проводилися. Зараз влада говорить про 2013-й, але не факт, що ці вибори пройдуть наступного року, тому що керманичі на Банковій роблять все, щоб представник Партії регіонів очолив місто і був стовідсотково відповідальний перед Президентом. Це їх мета – відтягнути вибори і наростити рейтинг Попову. Влада хоче, щоб він представляв киян, але насправді він представляє одну людину – Віктора Януковича. Відставка Черновецького – це тонка політична гра. Ми знаємо, що Черновецький буде робити все для того, щоб не потрапити за грати. Але довести його правопорушення – легко, було б бажання.

До речі, декілька днів тому Кличко програв суд Черновецькому. Наш «справедливий» Печерський суд виніс рішення, в якому задовольнив позов про захист честі, гідності та репутації Черновецького до Кличка. Ми, звичайно, будемо подавати апеляцію. Я можу повторити цифри, які оприлюднив пан Попов на сесії Київської міської ради – за часів Черновецького місто Київ втратив 70 млрд. грн. Втратив – це м’яко кажучи, треба називати речі своїми іменами: розграбовано землю, нерухомість тощо. Я не збираюся вибачатися перед паном Черновецьким. Те, що він натворив в Києві всім відомо. Показово, що не поніс відповідальності не тільки Черновецький, а й жодний чиновник. Вони просто відкупилися. Сьогодні, на жаль, за гроші можна купити будь-яке рішення суду, це головні цінності.

- Це свідчить про стан українського правосуддя. Наприклад, хлопець з с. Семиполки, який не витримав знущань місцевого міліціонера, захищав себе рушницею. В Ніжині група молодих людей також сама захищалася проти наркомафії. Як зупинити цю тенденцію? Як повернути правосуддя?

- Корупція роз’їла всю державну систему, в тому числі правосуддя. Якщо в країні немає правосуддя, про сучасне суспільство говорити не можна. Повинна бути люстрація не тільки чиновників, а і стовідсоткова заміна суддів, які виносили одіозні рішення. Приклад Зварича може трапитися тільки в країні, де є кругова порука. Сам він брати хабарі не міг. Правосуддя в Україні політично вмотивоване, заангажоване, корумповане. Люди втрачають довіру до правосуддя. Приклади, які ви навели – це остання стадія. Якщо держава не захищає людей, вони самі себе захищають.

- В ухваленні своїх рішень Партія регіонів часто використовує силові методи. Як збираєтеся протистояти цій системі?

- В правовому полі. Якщо ми не зможемо протистояти в правовій площині, то я не хотів би говорити про речі, які носитимуть інший характер. Це дуже небезпечно. І це не мої думки, це думки людей, з якими я зустрічаюся кожен день по всій країні. Людей цікавить інше: чому немає роботи, соціального захисту…? Вони кажуть: у нас немає майбутнього, тому залишається лише два варіанти – емігрувати з країни або захищати самих себе з «вилами». Я дуже не хочу, щоб до цього сценарію дійшло, але це слова людей.

- Як збираєтеся захищати результати виборів?

- Ми звернулися до міжнародних спостерігачів, також готуємо (навчаємо) своїх спостерігачів. Тобто, робимо все, щоб уникнути фальсифікацій. Ми звернулися до Комітету опору диктатурі з пропозицією створити Комітет із захисту виборів. Потрібно як мінімум 64 тис. спостерігачів. Це велика кількість, тому нам треба захищатися разом.

- Напередодні ЄВРО у нас відбуваються бурхливі політичні події, які затьмарюють свято. Як цього уникнути?

- ЄВРО – це шанс презентувати нашу країну на весь світ. На жаль, поки ми презентуємо нашу країну як одну з найкорумпованійших з перманентними політичними скандалами. Подорожуючи світом, я всюди бачу на перших шпальтах газет про пані Тимошенко, яка знаходиться у в’язниці. Пишуть про те, що у нас знищують тварин. Інтереси країни, громадян не стоять на першому місці для наших політиків. Для них головне – їх персональний рейтинг, рейтинг партії, особиста гра. Від виборів до виборів вони обіцяють багато речей, але не виконують. Тому ті, хто знехтував своїми обіцянками повинні піти з політики. Ми беремо участь у виборах якраз для того, щоб замінити старих політиків. Довіра людей дуже важлива. Ми не можемо її втратити.

Я стовідсотково хочу бути на відкритті та закритті чемпіонату, і, звичайно, на тих матчах, де буде грати збірна України. Зроблю все, щоб відчути спортивний дух змагань на стадіоні, а не вдома перед телевізором.

- Чого б побажали нашій збірній?

- Сьогодні багато говорять про шанси тієї чи іншої команди. Я хочу сказати одне. Чотири роки тому на чемпіонаті в Португалії, де були голанці, німці, британці…, ніхто не міг передбачити перемогу греків. Як спортсмен можу сказати, що в спорті у кожного рівні шанси. Це питання до кожної команди: зможе вона використати ці шанси чи ні? Я бажаю нашим хлопцям, щоб вони вірили в себе, в перемогу. Впевнений, у них великі шанси – як мінімум вийти до фіналу.

Іван КАПСАМУН, «День»

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини