Віталій Кличко: Не виключаю, що до нашої команди приєднається ще кілька відомих політиків («УНН»)

24.07.2012 13:39

КИЇВ. 24 липня. УНН. Нинішня виборча кампанія відрізняється від попередніх деякими деталями. Адже у лідери електоральних симпатій виходять так звані "політичні проекти", які сьогодні не мають парламентського представництва. Більшість з них експлуатує гасло про необхідність появи нових облич в українській політиці, інші – роблять ставки на харизму народних улюбленців, які не так давно почали займатися політикою. Однією з особливостей таких "проектів" є декларування опозиційності до влади або загалом політичної системи України. Про перспективи прориву "молодих та амбіційних" до сесійної зали парламенту кореспондент УНН спілкувався з лідером партії "Український демократичний альянс за реформи", депутатом Київради Віталієм Кличком.- Чи не здається Вам, що особисті амбіції знову взяли гору над ідеєю єднання? Чи у Вас є інші пояснення щодо неузгоджених дій опозиційних сил в питанні висунення кандидатів в народні депутати в мажоритарних округах?

Хочу зазначити, що ми оголосили претендентів, які стануть кандидатами тільки за умови проходження критеріїв, які ми визначили на партійному з’їзді. Ці критерії  багато в чому співпадають з пунктами аналізу руху "ЧЕСНО". Зараз у виборчому штабі проводять моніторинг реакції ЗМІ, громадських організацій та самих виборців на оприлюднений нами список. Окрім того, ми взяли на себе зобов’язання – зауважу, поки що в односторонньому порядку – у випадку, якщо представники від інших опозиційних сил матимуть більшу підтримку людей, представники "УДАРу" навіть після реєстрації знімуть свої кандидатури на користь єдиного кандидата. Ми переконані, що до осені опозиція повинна вийти на формулу "один округ – один кандидат" і перемогти "гречкосіїв" від влади. Сподіваємося, що колеги по опозиційному табору підтримають нашу позицію і готові будуть так само зняти своїх кандидатів на користь представників "УДАРу".

- До речі, щодо мажоритарників партії "УДАР"...Серед них можна зустріти осіб, які не є новачками в політиці попри те, що Ваша політична сила декларує необхідність "вливання свіжої крові" до депутатського корпусу.

Найближчим часом на партійному сайті будуть оприлюднені біографії, декларації та відеозвернення претендентів від "УДАРу" до виборців. Ми хочемо максимально убезпечити наші лави від "тушок" і можливих перебіжчиків. Тому такий формат, як публічне відеозвернення-клятва – це певний запобіжник від зради кандидатом своїх оголошених позицій.

Політичний портрет наших мажоритарників виглядає так: 25% – молодші 35 років, 2/3 мають середній вік 40 років, 97% мають вищу освіту. 97% вперше балотуються до Верховної Ради.

Як бачите, про "свіжу кров" ми дбаємо, і за це нас іноді й критикують – мовляв, багато людей, яких не знають у столиці. Але для нас головне, щоб їх знали і позитивно оцінювали в округах. До речі, 18% наших претендентів є депутатами місцевих рад. Це люди, які за європейським зразком розпочали свою кар’єру з місцевого самоврядування, вирішуючи конкретні проблеми в своїх регіонах.

- Зараз опозиції закидають, що вона не має чіткої подальшої програми розвитку України...На якій політичній доктрині заснована передвиборча програма партії "УДАР"? І чи не вважаєте Ви, що однією з системних проблем української політики є відсутність ідеологічних платформ політичних партій України?

"УДАР" – правоцентристська партія. Ви праві в тому, що програми у багатьох партій схожі. Але головне, щоб політики, по-перше, не зраджували своїм принципам, позиціям, світогляду, а по-друге, виконували ці програми.

 - Не секрет, що імідж політика формує його команда. Назвіть своїх основних політичних сподвижників та соратників.

Мої соратники – депутати фракції "УДАР" в Київраді, які вистояли проти спокус і тиску, і всі ці роки були в опозиції до Черновецького-Попова. У регіонах – це усі ті, хто "тримають удар": депутати місцевих рад різних рівнів від нашої політичної сили, понад дванадцять тисяч членів партії, численні прихильники і активісти. Не виключаю, що до нашої команди приєднаються кілька відомих політиків, з якими у нас співпадають світогляд та переконання. Їх буде небагато, і ви побачите їх під час з’їзду партії 1 серпня в Києві.

- Cьогодні керівництво Києвом здійснюється безпосередньо "згори" -  через голову міської адміністрації. Задля здійснення інфраструктурних проектів місто змушене залучати субвенції Державного бюджету, отримання яких корелюється зі взаємовідносинами міської влади з урядом. Чи зможе міський голова, який знаходиться в опозиції до центральної влади, забезпечувати бюджетні потреби міста?

Я хочу наголосити на тому, що одним з моїх перших законів у новій ВР буде закон про столицю, яка вже багато років живе і без мера, і без самоврядування. Окрім того, ми напрацьовуємо низку законів щодо децентралізації влади, аби регіони стали незалежними в тому числі в питаннях бюджетної політики. Але в Києві ми говоримо не тільки про бюджет – а про повернення самоврядування. Це одна з головних наших задач у майбутньому парламенті. В Києві буде керувати мер, а не призначений намісник. Це я вам обіцяю.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини