Настав час УДАРу!

03.08.2012 11:39

Для більшості українських партій проведення виборчих з'їздів давно стало формальністю. Ні тобі дискусій, ні обговорень. Деякі політсили не спромоглася показати партійні списки навіть делегатам з'їзду, які їх затверджували. Закриті форуми, де журналістів відганяють від делегатів, і всі в єдиному пориві славлять вождя, стали символом закритості і кулуарності української політики, де думка простих громадян нічого не важить.

На цьому тлі X з'їзд партії “УДАР” вигідно відрізнявся від усіх інших партійних форумів. На великому екрані біля входу в будівлю крутили сатиричний мультфільм. Головний герой - високий і кремезний козак - легко розправляється зі знахабнілим царем, який сховався за великим парканом. Від суворого погляду велетня розбігаються корупціонери і хабарники. У статному герої легко вгадувався лідер партії, тож делегати активно обговорювали сюжет мультфільму: "Так, якщо Кличко за них візьметься, точно наведе порядок!"

Уже на старті кампанії "УДАРу" пророкують хороший результат на виборах. Експерти пояснюють симпатії виборців запитом на третю силу і втомою українців від нинішньої влади та опозиції, які лиш міняються місцями, нічого при цьому не змінюючи в країні.

"УДАР" - нова сила, що проголосила своєю метою європеїзацію вітчизняної політики. І почала партія з того, що заздалегідь оприлюднила список своїх претендентів у кандидати та перевірила на предмет сприйняття журналістами, громадським рухом «Чесно», громадянами. У результаті ті, хто не пройшов фільтрацію, були викреслені зі списку. "УДАР" - єдина партія, яка врахувала думку виборців і змінила свій остаточний список на 15 відсотків, прибравши недостойних.

Та й у день проведення партійного форуму ні кандидати, ні партійне керівництво не ховалися, журналісти перебували в одному залі з політиками, могли вільно спілкуватися з ними. Самі делегати знали, кого відправляють у парламентський похід, за кожну кандидатуру голосували окремо.

Головною інтригою з'їзду, безумовно, був парламентський список. Однак почався форум з обговорення програми і перших кроків партії у парламенті. Віталій Кличко пообіцяв усім нову якість політики:

- Це коли не б'ють в спину, не брешуть в очі, а роблять те, що говорять. Коли разом із суспільством живуть його життям, а не особистими планами і збагаченням. І якщо тебе обрали - будь добрий, спочатку вирішуй суспільні питання. Досить про це мріяти, пора діяти, завдаючи удар по прогнилій системі!

Соціальний блок програми представляв Павло Розенко - відомий опонент автора пенсійної реформи Тігіпка. Розенко заявив, що необхідно терміново відмовитися від політики «дешевої робочої сили", що не можна піднімати пенсійний вік, не піднімаючи при цьому самі виплати. Гроші на соціальні потреби можна знайти, треба тільки відмовитися від корупції в системі тендерних закупівель, вивести економіку з тіні, зробити бюджет прозорим і звітувати перед громадянами про кожну витрачену бюджетну гривню. Відповідний пакет законопроектів вже розроблений і буде зареєстрований у перші ж дні роботи нового парламенту.

Для того, щоб в Україні створювалися нові робочі місця, міг нормально працювати малий і середній бізнес, потрібно не 135, а лише 10 обов'язкових податків і платежів. Не монополія олігархів при владі, а здорова конкуренція. На її необхідності наполягала і координатор Податкового Майдану Оксана Продан. Нинішній владі не вигідні люди, що мають свій малий бізнес, а значить - свій дохід і власну думку. Таких не купиш ні гречкою, ні сотнею гривень, ні співачкою на безкоштовному концерті. Тому влада системно знищує середній бізнес як незалежний клас. "УДАР" проти монополії в економіці й політиці, і виступає за здорову конкуренцію.

Окремий блок програми - місцеве самоврядування. Представляв його особисто Віталій Кличко, який на власному досвіді добре вивчив ці проблеми. Пріоритети - фінансова незалежність місцевих громад, розширення прав органів самоврядування, підзвітність глав адміністрацій, керівників податкової і міліції, прокурора та суддів громадськості, а не грубій вертикалі влади. Це - не міф, а європейська практика. До речі, «УДАР» хоче запровадити вибори мерів у два тури, щоб містами управляли представники більшості.

Кличко пообіцяв нанести удар по корупції та бідності, створивши економіку рівних можливостей, коли звичайна родина зможе за свою зарплату купити холодильник або телевізор, а не заощаджувати на це роками. Особлива увага партії - до питань гендерної рівності. В команді Кличка вважають несправедливим, що 54 відсотки громадян України - жінки, але при цьому вони майже не представлені у владі, де правлять чоловіки. У прохідній частині партійного списку "УДАРу" третину складають відомі жінки: політики, експерти, громадські діячі.

80 відсотків кандидатів від "УДАРу" вперше балотуються до парламенту. 40 відсотків майбутніх депутатів — молодь до 40 років, усі — з вищою освітою. Список партії став приємною несподіванкою для журналістів: у першу десятку увійшли Віталій Кличко, відома письменниця Марія Матіос, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко, захисник малого бізнесу Оксана Продан, заступник глави партії Віталій Ковальчук, політик Ірина Геращенко, економіст Віктор Пинзеник, профі в темі соціалки Павло Розенко.

Сам Віталій Кличко зізнався, що запросити в команду морального авторитета мільйонів українців Марію Матіос було його ідеєю. Політик, який вільно говорить російською, німецькою та англійською, сьогодні наполегливо удосконалює свою українську, читаючи книжки сучасних письменників. Творчість і особистість Матіос вразили Віталія, і він бачить Марію Василівну майбутнім міністром культури.

Також під час з'їзду прозвучала новина про те, що партія ветеранів Афганістану вирішила підтримати "УДАР". Про це заявив колишній афганець Сергій Куніцин. Колоритним і образним став виступ екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца, який не пошкодував епітетів для нинішньої влади, яку давно пора відправити в нокаут.

А найяскравішим моментом з'їзду стала публічна присяга кандидатів: усі члени "УДАРу" у присутності ЗМІ у прямому ефірі пообіцяли не ставати "тушками", не бігати по фракціях, не голосувати за корупційні та антидержавні закони, не прогулювати парламент і голосувати особисто , не створювати коаліцію з Парією регіонів, скласти мандат в разі виходу з фракції або порушення партійної програми. А з тими, хто порушить дисципліну, Кличко пообіцяв розібратися особисто. Зал зустрів цю обіцянку оплесками.

Лідер партії також залишив відкритими двері для узгодження позицій із потенційними союзниками в мажоритарних округах. Партія вирішила: у випадку, якщо висунутий нею кандидат, судячи з опитувань, буде програвати представнику Об'єднаної опозиції, його відкличуть, щоб дарма не штовхався ліктями і не розтягувати голоси на користь влади. Але такої ж готовності чекають і від союзників.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини