Оксана Продан: Влада бореться із малим бізнесом із політичних мотивів (Хвиля)

13.03.2013 14:36

Народний депутат Оксана Продан — голова Всеукраїнського об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця». Балотувалася від партії УДАР четвертим номером до Верховної Ради на парламентських виборах 2012 року. Куди спрямовано УДАР? Що відбувається із малим та середнім бізнесом? Чи загрожує євроінтеграція малозабезпеченим верствам? Про це — в інтерв’ю із парламентарієм для «Хвилі».

Оксано Петрівно, на вашу думку, чому вже четвертий рік поспіль умови існування для середнього та малого підприємництва — все скрутніші та скрутніші?

Тому що саме існування малого та середнього бізнесу не цікавить чинну владу. Все, що сьогодні робить влада — це монополізація усіх галузей, а підприємців вона розглядає виключно як власну дешеву робочу силу. Тим більше, що влада розуміє, що реальний супротив можуть чинити тільки вільні, самостійні та незалежні, тобто підприємці. То ж сьогодні в Україні борються з малим та середнім бізнесом ще й з політичних мотивів.

Пов’язуючи це питання із попереднім — адже «зменшення простору для маневру» почалося ще наприкінці минулого президентства-уряду, вся ця історія із соціальним внеском. Люди платили свої 200 грн, нічого від держави не хотіли, чому би тоді було (чи сьогодні) просто не підвищити цю суму і зітхнути спокійно?

Наприкінці минулого президентства-було одне урядове рішення, постанова 366, що посилило тиск на малий бізнес. При прийнятті цієї постанови я була єдиною, хто виступив проти, хоча була тоді запрошеною громадською діячкою, головою Ради підприємців при КМУ. Однак мої аргументи були менш переконливими, ніж аргументи МВФ — саме в присутності представників Фонду приймалась та постанова.

На Вашу думку, нині організований підприємницький рух існує, чи його розчавлено незграбною та егоїстичною політикою уряду Миколи Яновича та рецесією?

Незграбна політика влади посилює підприємницький рух. Так було у 2010 році, коли ми тільки починали акції протесту проти Податкового кодексу та розвивали їх. Потім, на піку акцій, влада застосувала ряд методів для того, щоб розірвати і знищити підприємницький рух, справжніх його лідерів. З того часу ми знову об’єдналися і продовжуємо поглиблювати співпрацю. Очевидно бачачи це, а можливо зважаючи на власні плани, влада уже в цьому році посилила діяльність деяких «активістів», які насправді далекі від малого бізнесу. Але тепер ми готові реагувати на провокації.

Особисто я — прихильник чим швидшої інтеграції до ЄС. Але далеко не всі будуть «переможцями» процесу — як, на Ваш погляд, пом’якшити долю верств, що можуть постраждати, скажімо, промислових робітників?

Саме євроінтеграція забезпечить ріст соціального захисту для найманих працівників, які сьогодні найчастіше не мають належних умов та захисту. Я абсолютно переконана, що після реалізації в Україні європейських норм щодо трудового законодавства та конкурентної економіки, отримувати достойну оплату праці зможуть усі, хто працюватиме.

Зміни до регламенту Ради та спільна — нехай без комуністів, але конституційною більшістю — заява про вибір на користь ЄС, це перемога УДАРу, спільна перемога опозиції, бажання влади пристойно виглядати в Брюсселі?

Це спільна перемога опозиції, яка стала можливою після 17-ти денного блокування «УДАРом» парламенту.

Про малу Батьківщину — як Ви гадаєте, коли Чернівці будуть з міським головою?

Проект постанови про вибори мера внесений представниками усіх опозиційних фракцій і передбачає вибори 02 червня цього року, як і в проекті по Києву.

Якби дострокові вибори таки відбулися — що змінив би УДАР у своїй стратегії на порівняння із тогорічною кампанією?

Питання зміни стратегії ми не розглядали. А особисто я жалкую, що не в усіх областях встигла зустрітись з виборцями, з підприємцями під час виборчої компанії.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини