Народні депутати від «УДАРу» виконують свої обіцянки про роботу з виборцями і реальну допомогу людям (Вільне життя)

13.03.2013 14:40

Вже понад півроку на Тернопільщині працюють Центри правової допомоги «УДАРу», де фахові юристи безкоштовно консультують краян у сферах цивільного, земельного, адміністративного та інших галузей права.

Попри очікування скептиків, які пророкували закриття Центрів після завершення виборчої кампанії, мешканці Тернопільщини і надалі можуть розраховувати на допомогу, адже «УДАР» після виборів працює над виконанням обіцянок, даних людям, і не збирається втрачати зв’язок зі своїми виборцями. І з початку роботи нового скликання Верховної Ради такі Центри працюють як громадські приймальні народних депутатів від фракції «УДАР Віталія Кличка». Лише за три місяці зими у Центрах юридичної допомоги надали людям консультації та підтримку у понад восьмидесяти конфліктних питаннях. Під багатьма зверненнями стоять підписи десятків людей, адже вони звертаються із проблемами, актуальними для цілого села або вулиці. 

У центри правового захисту можуть звертатися жінки, які стикаються із домашнім насиллям або утиском своїх прав з боку роботодавців чи органів державної влади. Вони отримають кваліфіковану допомогу і поради.  

Нагадаємо - такі Центри відкрито у Тернополі, Бережанах та Зборові за сприяння партії «УДАР Віталія Кличка» та народного депутата України Валентина Наливайченка. Разом з юристами прийом громадян проводить депутат облради  Володимир Петровський, а у дні, відведені для роботи з виборцями, особисто прийматимуть громадян народні депутати від «УДАРу» - Валентин Наливайченко та Ігор Побер. 

«У Центри правової допомоги громадяни звертаються з найрізноманітнішими проблемами, але найчастіше зустрічаються питання соціального характеру: проблеми з нарахуванням пільгових пенсій та соціальної допомоги ветеранам-чорнобильцям і дітям війни, земельні та майнові спори. Часто зустрічаємося з колективними зверненнями, особливо у випадках, коли громадяни не знайшли розуміння в органах влади», - розповідає Володимир Петровський. 

До прикладу, у грудні вісімнадцять жителів міста Бережани звернулися з приводу незаконного, на їх думку, вилучення земельних ділянок і передачі їх іншим особам. У процесі розгляду звернення з'ясували, що формальні законні підстави для прийняття розпорядження голова райдержадміністрації мав, але при цьому було проігноровано інтереси жителів районного центру. Юрист Центру знайшов підстави для судового позову.  Зараз справа перебуває в процесі розгляду і юристи допомагають у її проходженні. 

Родина Борецьких із Зборова звернулася за допомогою у вирішенні конфлікту із місцевим варіантом «Еліта-центру». Юрист допоміг у підготовці судового позову, супроводжуватиме справу і у судових інстанціях. 

Федір Муляр із смт. Козова разом із п’ятнадцятьма своїми земляками попросив допомоги у вирішенні проблем, пов’язаних із функціонуванням елеватора, розташованого в житловій зоні. Там проводить передпосівне протруювання зерна агрохолдинг «Мрія». Люди хвилюються за здоров’я своїх рідних. «Ми посприяли у підготовці  звернень у  відповідні служби та контролюючі органи, прослідкуємо і за тим, щоб влада не обмежилася відписками», - каже юрист Центру Олег Мартинюк. 

Тернопільщина - патріотичний край, і людей хвилюють не лише соціальні питання.  До прикладу, житель Шумського району, краєзнавець Анатолій Соболевський звернувся не по юридичну консультацію, а по допомогу у справі перезахоронення сорока чотирьох повстанців УПА в с.Угорське на Шумщині. Питання вирішується за допомогою регіонального відділення Інституту археології та управління внутрішньої політики Тернопільської ОДА. Допомогу надає народний депутат Валентин Наливайченко, який має величезний досвід у справі повернення історичної правди. Від його імені також надходять депутатські запити з усіх інших питань, які потребують вирішення на парламентському рівні. 

Юристи Центрів правової допомоги продовжують супроводжувати гучну судову справу - позов мешканців села Настасів проти місцевого аграрного магната, який будує на їхній території небезпечні для здоров’я тваринницькі комплекси. 

«Трапляються і кумедні випадки, коли жителі звертаються по консультації, як уникнути відповідальності за заподіяну шкоду внаслідок скоєної ними ДТП, або як повернути кошти, передані як хабар чиновникам. І в цих випадках даємо «житейські» поради - звісно, радимо не порушувати закон і не тікати від відповідальності», - розповідає Володимир Петровський.

Нагадаємо - Центри правової допомоги працюють у Тернополі, Бережанах та Зборові за графіком: 

м. Бережани, вул. Валова, 3а        

щовівторка з 10.00 до 14.00 

м. Тернопіль, бульвар Шевченка , 23 (2 поверх)     

щочетверга з 10.00 до 14.00 

м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 30 (2 поверх)

щосереди з 10.00 до 14.00 

Довідки за телефоном: (067) 9049750

Автор статті: Тарас Гриців

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини