Кличко: за нашою партією ніякі олігархи не стоять (BBC Україна)

27.03.2013 14:11

Лідер партії УДАР Віталій Кличко побував у Лондоні, де взяв участь в дискусії з провідними британськими експертами з питань України в Королівському інституті міжнародних відносин - Chatam House, а також виступив в Українському інституті перед представниками української громади Великої Британії.

В інтерв'ю ВВС, як і під час спілкування із експертами і журналістами, Віталій Кличко намагався уникати теми майбутніх президентських виборів, хоча це питання йому ставили неодноразово.

ВВС Україна: Серед опозиційних кандидатів на наступні президентські вибори ваш рейтинг на сьогодні є найвищим. Чи будете ви балотуватись у президенти і чи ви вже говорили про таку можливість із іншими українськими опозиціонерами? І що, на вашу думку, сказала б Юлія Тимошенко? Вона би підтримала вашу кандидатуру, якби дійсно це було?

Віталій Кличко: На мою думку, це ще зарано зараз обговорювати, до президентських виборів ще два роки. І всі ці рейтинги, які зараз публікують – не більше, ніж спекуляція. За цей час може багато що відбутися, і тому давайте будемо чітко давати відповідь ближче до виборів.

ВВС Україна: Тобто, об’єднана опозиція ніяких переговорів про кандидатури не веде?

Віталій Кличко: Цю тему ми поки що не обговорювали.

Радикальні гасла

ВВС Україна: Наразі ви не берете участі в опозиційній акції "Вставай, Україно!". Чи будете ви брати участь у наступних її етапах?

Віталій Кличко: Ми братимемо участь всі разом. Позаминулого тижня, коли проходила акція, я перебував в Сполучених Штатах, у Брюсселі, у Польщі, і тому фізично не міг бути на ній.

ВВС Україна: Ви вважаєте цю акцію ефективною, потрібною для України?

Віталій Кличко: Однозначно. Українці хочуть висловити своє ставлення до сьогоднішньої влади і до тих процесів, які відбуваються в Україні. І, на жаль, не лишається українцям нічого іншого, як виступати з протестами, щоб їх почули, тому що вони не бачать перспектив свого майбутнього, вони не бачать світла в кінці тунелю.

ВВС Україна: А чи не боїтеся ви, що вас, так би мовити, радикалізують? Що ви можете стати занадто радикальним, якщо ви будете стояти на одній сцені, наприклад, із Олегом Тягнибоком. Як до вас ставитимуться тоді у Криму чи на Донбасі?

Віталій Кличко: Я дуже не хочу, щоб дії були радикальними, але протест – це також одна із форм висловлення своєї думки.

Я впевнений, що якщо я перебуваю на одній сцені і в парламенті з Олегом Тягнибоком, я перебуваю в Києві, я перебуваю в Україні, ми – українці, і це нас об’єднує. Нас об’єднує з усіма українцями те, що в нас є одна проблема.

Що стосується партії "Свобода", яка дуже радикальна, націоналістична радикальна партія, хочу сказати, що ми координуємо наші дії, коли боремось з режимом. Ми координуємо наші дії у Верховній Раді. І я впевнений, що у нас є спільні погляди щодо майбутньої України – ми бачимо розвиток України, її майбутнє в європейському суспільстві. І нас об’єднує дійсно боротьба проти цього режиму.

ВВС Україна: Чи відрізнятимуться гасла опозиції на Заході від гасел на Півдні і Сході?

Віталій Кличко: Я думаю, що мають бути ті самі гасла. Очікування українців були великі, і сьогоднішній уряд ці очікування не втілює в життя.

Посада без повноважень

 

ВВС Україна: Ви неодноразово заявляли про необхідність повернути повноваження меру Києва, об'єднати посади мера і голови держадміністрації. Але для цього потрібно вносити зміни у законодавство, на що, можливо, Верховна Рада не погодиться. За таких умов, якщо таких змін не буде, чи ви підете на вибори міського голови?

Віталій Кличко: Ми підготували постанову про те, що вибори мера мають відбутися 2 червня, але її підтримали лише в першому читанні. Партія регіонів та комуністи роблять все для того, щоб відтягнути та відмінити вибори мера та Київради, тільки тому, що у представника Партії регіонів немає відповідної підтримки киян.

На сьогоднішній день Янукович розуміє, що він втрачає підтримку в Києві, а давно відомо, що хто контролює столицю, той контролює всю Україну. Схоже, він пам’ятає досвід 2004 року – це перше.

По-друге, ми підготували законопроект про повернення повноважень меру, об’єднання посад київського міського голови і голови адміністрації. Ми повинні дати меру можливість впливати на процеси адміністративно, фінансово, тому що на сьогоднішній день у мера немає бюджету. І, як сказав прем’єр-міністр Микола Азаров, мер виконує репрезентативну функцію. Тобто, він може зустрічатись, тиснути руку, але ні на що впливати не може. Якщо мер буде і будуть вибори, він повинен мати змогу реалізовувати очікування киян.

Олігархи і бокс

ВВС Україна: В українських і російських ЗМІ досить часто пишуть про те, що вас підтримують олігархи і що під час президентських виборів також робили б ставку на вас. Може, вони вже навіть якимось чином підтримують вашу політичну силу?

Віталій Кличко: Я не ставлю ніколи бар'єрів у спілкуванні. Я спілкуся з дуже багатьма людьми, із заможними людьми, яких називають олігархами.

Були свого часу одні олігархи, потім змінювалася влада - приходили нові, а ті, які до того були, втрачали свої активи і так далі.

Багато хто, навіть заможні люди, на сьогоднішній день хочуть чітких задекларованих правил, які не змінюватимуться. У тому числі, таке я чув і від так званих олігархів.

ВВС Україна: Тобто, вони не фінансують вашу політичну силу сьогодні?

Віталій Кличко: За нашою політичною силою сьогодні ніякі олігархи не стоять.

ВВС Україна: Чи є у вас найближчим часом бажання піти з професійного спорту і займатися лише політикою?

Віталій Кличко: Спорт не вічний. Я не наймолодший, мені вже цього року буде 42 роки. Я не маю наміру бити рекорди Джорджа Формана, який став чемпіоном світу в 46.

Сьогодні у мене кожен день, як бій, і цей бій відбувається в українській політиці, де необхідні точно так само, як і у спорті, хороша команда, де необхідно використовувати ті самі здібності і якості, що і у спорті: вміння створити команду, цілеспрямованість, наполегливість. Це ті риси, які вели мене у спорті до моїх вершин.

У політиці дуже непросто. Політику, особливо українську, не можна порівнювати зі спортом, бо у спорті є чіткі задекларовані правила, а в українській політиці дуже часто правила відсутні.

ВВС Україна: Але конкретно ви поки що не готові говорити про те, коли закінчите свою спортивну кар'єру? У вас заплановані, наприклад, якісь бої?

Віталій Кличко: Бої у мене поки що не заплановані. А про закінчення своєї спортивної кар'єри, якщо я ухвалю таке рішення, я обов'язково повідомлю шанувальників спорту.

ВВС Україна: Крім того, що ви спортсмен і політик, ви ще й підприємець, у вас є якась діяльність і за кордоном, і у вас є своя промоутерська компанія, ви заробляєте на рекламі, ви заробляєте на боях. Скажіть, де ви сплачуєте свої податки?

Віталій Кличко: Я сплачую податки в Україні, я сплачую їх там, де ведеться діяльність, там, де я заробляю гроші.

Із Віталієм Кличком розмовляв Андрій Кравець

 

 

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини