80 років з дня народження Василя Симоненка відзначать на державному рівні (Події та коментарі)

23.05.2013 14:59

80-й день народження поета-шістдесятника Василя Симоненка в Україні відзначать на державному рівні. Пошанувати його пам’ять належним чином запропонував народний депутат Тарас Кутовий, який став співавтором відповідної постанови. Її більшістю голосів прийняла Верховна Рада.

Зовсім скоро Україна відзначить одразу дві круглі дати, пов’язані з життєвим шляхом уродженця Полтавщини Василя Симоненка. Спочатку, 13 грудня цього року, сумний ювілей – півстоліття з дня його смерті, а по тому, 8 січня 2015-го, вшануємо 80-річчя з дня народження митця.

– Мені іноді здається, що молоде покоління не зовсім розуміє, якою ціною дався нам суверенітет, і що своїм життям, своєю щоденною працею такі люди, як Василь Симоненко, прокладали шлях до незалежності держави. Я особисто як народний депутат, прагну, щоб пошанування пам’яті Симоненка відбувалося на гідному рівні, щоб держава не ігнорувала цього питання і допомагала людям, які мають бажання опікуватися спадком поета. Щоб у Біївці на Лубенщину, де народився Симоненко, приїздило багато людей, потрібно забезпечити їм нормальні умови перебування на цій землі, – говорить Тарас Кутовий.

На сьогодні спадщину Симоненка, пов’язану з його дитячими та юнацькими роками, бережуть місцеві жителі в Тарандинцях і Біївцях. Усе роблять винятково за покликом душі та з допомогою спонсорів, бо фінансування на музей не передбачено. Та що там говорити, коли у Біївцях немає музею, який би утримувався державним коштом. Є лише хата, де народився Василь, та шкільний музей у Тарандинцях, де він учився.

– Внесок поета і журналіста, який він устиг зробити в українську культуру за свої 28 років, відміряні йому долею, унікальний. Попри це, його спадщину досі не впорядковано в академічне видання. Так само немає у Києві ані пам’ятника Симоненкові, ані меморіальної дошки на фасаді Київського національного університету, де він навчався на факультеті журналістики, – наголошує народний депутат.

Відповідно до прийнятої постанови, у 2015 році 80-ту річницю з дня народження Василя Симоненка відзначать на державному рівні. З цієї нагоди передбачене впорядкування і видання зібрання творів поета. У Біївцях і Тарандинцях упорядкують та відремонтують музейні об’єкти, пов’язані з життям поета. Також буде видано повне зібрання творів Симоненка та проведено конкурс читців його творів.

"Події та коментарі"

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини