Валерій Карпунцов: До УДАРу просяться і «регіонали», і опозиціонери (Обозреватель)

21.06.2013 09:00

Слова, винесені в заголовок, належать Валерію Карпунцову, депутату від УДАРу, і тягнуть майже на сенсацію, але є одне "але". Карпунцов не назвав імен ані тих "регіоналів", які готові були б перейти в його фракцію, ані опозиціонерів із аналогічними нахилами. Співрозмовник "Обозу" навіть не уточнив, про кого саме йдеться – чи то про представників "Батьківщини", чи то про членів "Свободи". Втім, яка різниця, якщо УДАР чужаків у "прийми" не бере? Аби потім не мати проблем із плямами на репутації, якщо хтось з із них побіжить у зворотному напрямку. Взагалі, ситуація в УДАРі виглядає просто ідеальною: ані перебіжчиків, ані незадоволених "політикою партії". Єдина дружна команда, яка, до того ж, будує успішні партнерські стосунками з Яценюком і його людьми. Так і хочеться сплюнути через ліве плече, аби не зурочити такий "шоколад". Але іронія іронією, а "ударівці" у парламентських скандалах не помічені. І "тушок" вони іще не постачали, і в масових прогулах важливих голосувань наразі не помічені. Принаймні поки що…  

- Пане Валерію, згідно досліджень КМІСу, президентський рейтинг Кличка перевищив рейтинг Януковича. Саме тому, мабуть, Віталій і не йде на мера Києва – береже сили для президентської кампанії?

- Я б не захоплювався рейтингами. Звісно, політичному лідеру приємно дізнатися про зростання до нього довіри, про випередження конкурентів, але… Питання президентських виборів, звичайно, на часі, але не настільки нагальне, щоб перевищити інші завдання, які стоять перед опозицією. До того ж, наша позиція незмінна: має бути єдиний кандидат. Це стосується і мерських, і президентських виборів. Йти на вибори без врахування громадської думки означає нарощувати ймовірність програшу.

- Стривайте, який єдиний кандидат? Юлія Володимирівна з цього приводу висловилась однозначно: жодних єдиних кандидатів. Як же її воля?..

- В даному випадку, як я розумію, Тимошенко виходила з чинного закону. Як ситуація розвиватиметься ближче до 2015 року, наразі спрогнозувати складно. Звичайно, двотурова система дає можливість отримати найбільшу підтримку представникові опозиції. Ми тому й виступали за два тури на мерських виборах, бо в цьому випадку права громади забезпечені кращим чином. Не думаю, що інша система – окрім двотурової – буде актуальною для нашої країни, бо інакше будь-яка важлива посада, й в першу чергу, президентська буде нелегітимною.

- Ще до рейтингів. Як сприйняв Яценюк те, що Кличко обійшов його за популярністю? Наскільки взагалі щирі між ними стосунки?

- У нас узгоджена позиція, нормальний діалог – і на рівні керівників, і на рівні партійців. Комунікуємо ми добре. Стосовно різниці в рейтингах. Ми називаємось "політична партія УДАР", Яценюк знаходиться в "Батьківщині", це різні політичні сили, тобто тут йдеться не про внутрішньопартійну конкуренцію, а про конкуренцію зовнішню. Вона також має право на життя…

- Тобто тої зверхності, яку колись Яценюк демонстрував Кличку, вже нема?

- Не хотів би коментувати Арсенія Петровича. Готовий відповідати стосовно своєї фракції і свого лідера.

- Давайте стосовно вашого лідера.  Хоча уникнути згадок Яценюка не вдасться. Як розуміти те, що Віталій виступає проти проведення влітку акцій "Вставай, Україно!", а його партнери по опозиції таки гнуть свою лінію?

- Ви наводили позицію Тимошенко з приводу того, що на президентських виборах слід висувати кількох кандидатів, а я вам нагадаю її позицію по відношенню до "Вставай, Україно!". Вона теж вважає, що акцію слід призупинити… Нелегке життя у нас в Україні, нелегко громадяни заробляють гроші. З одного боку, вони тяжко накопичують кошти на відпускний період, а з іншого – їм спокійніше, коли урожай зібрано та покладено в комори на зберігання.

Не хочеться штовхати людей до вибору між своїм, сімейним, інтересом та підтримкою політичних сил.  Та і взагалі, виходити слід з коефіцієнту корисної дії. Навесні та влітку громадяни не такі активні – все це відомо і так. Політично активні вони тоді, коли спокійні, а спокійні тоді, коли сезонні роботи завершено. Чому завжди знищували українських селян та інтелігенцію? Тому що селянин був і є самодостатнім. У нього була земля, був і урожай. Був час подумати й про себе, й про політику… До того ж  йдеться  про те, що ми і далі  спілкуватимемося  з людьми – в містах, містечках і селах. Але влітку – не в форматі великих акцій і мітингів.

- Гаразд. Що в УДАРі із "тушками"? Коли дасте першу порцію?

- Я вже на це питання відповідав багато разів. Ще з початку виборчої кампанії, коли УДАРу чи то 30%, чи то 40% "тушок" прогнозували, прогнозували й те, що ми швидко "посипимося", а ми не тільки не посипались, а навпаки – "приросли". Й могли б, до речі, "приростати" й далі, але зупинилися.

- Чому?

- Тому що ми однозначно не будемо приймати ні регіоналів, ні партнерів з опозиції…

- А вони просилися?

- Просилися різні депутати. Не хотілось би вдаватися у коментарі. Але позиція тут така: все одно, хто хоче вийти зі свої фракції – хоч представник "регіоналів", хоч представник опозиції. Якщо ти зраджуєш свою фракцію і виборців – складай мандат і до побачення. Це та сама "тушка", тільки така, що рветься в опозицію…

Що стосується позафракційних, тут ми теж зупинилися. Була дискусія з приводу того, що до фракції хотіли приєднатися мажоритарники, але ми поки що думаємо… Бо якщо людина зрадить, не матиме значення, чи то був член партії УДАР, чи мажоритарник, який приєднався потім. Вважатимуть, що у "тушки" пішов "ударівець".

- Тим не менш Сольвара, Курінного та Капліна називають їх в числі потенційних перебіжчиків…

- Ну треба ж владі якось розхитувати фракцію. Й особливий цинізм, якщо згадують прізвища… Того бідного Руслана – Сольвара – вже просто задовбали, причому так пішло з самого початку. Чому? Не знаю. Може, тому, що у нього вигляд добряка, на нього й напосілися усі… Та якби він намір стати "тушкою", то вже став би нею…  Сольвар – це глибоко моральна і віруюча людина, і на своєму окрузі багатьом допомагає.

Курінний?.. Завідує у нас регіональним напрямком, як він може бути "тушкою"? Каплін?.. Він назвав свою кампанію "хрестовим походом проти Януковича"… Ні, він, безумовно, не може бути перебіжчиком. А щодо тиску, то тиск чинять на усіх. Й на мене зокрема: недавно був викид "компромату" на двох інформаційних "сливних бачках"…

- Ну а ті особи, що прийшли до вас з інших політсил – Геращенко, Наливайченко, Пинзеник?... Не кажу, що з них постануть "тушки", але є інформація, що дехто з "приймаків" почувається розчарованим в УДАРі та його лідерові…

- Розчаровані? У Віталії? Оце вже точно ні.  В нашому лідері розчаруватися неможливо. Всі лише захоплюються ним – і як політиком, і як людиною. Ви ж самі казали, що він є лідером за популярністю. А конкретно ті політики, яких ви називали, є, безумовно, людьми відданими.

- Картина виходить просто ідеальна. А між тим продовжують циркулювати чутки про те, що УДАР пов'язаний з грошима Фірташа…

- Я не знаю, звідки береться така інформація. Мабуть, звідти ж, звідки й дезінформація про "тушок".  Наведу власний приклад. Я був партійцем, Віталій запросив мене як фахівця з виборчого права, я забезпечував юридичний супровід на виборах. І сам частково фінансував кампанію, бачачи, як тяжко Віталію, хоч він людина і не бідна. Я як міг, знімав з нього це фінансове навантаження.

- Як саме?

- Десь здешевлював кампанію, десь залучав своїх знайомих з їхніми грошима. Словом, мінімізував затрати Віталія, хоч я не найбагатша людина у фракції. І багато партійців так само робили… Якби у нас були гроші Фірташа, кампанія була б значно "комфортнішою". Тоді як наш бюджет вийшов досить скромним, й особливо це відчувалось під кінець кампанії…

- Кличко організовує для себе якийсь тренінги? Вчиться триматися перед камерами, проводити прес-конференції? Врешті, мову українську (яка у нього неідеальна) підтягує?

- Я б не сказав, що у нього проблеми з мовою. Він спілкується досить вільно. А щодо тренінгів, то ми всі вдосконалюємось – в ораторському мистецтві, в мистецтві дискусії. Звичайно, що й Віталій це робить також…

Наталія Лебідь

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини