Ігор Побер: Наш лідер – найбільший моральний авторитет в Україні (Вероятно)

21.11.2013 13:14

Ігор Побер – народний депутат від фракції партії УДАР Віталія Кличка, член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони – особистість загадкова. Ігор Миколайович дає інтерв’ю дуже рідко, тож Всеукраїнський аналітичний сайт новин «Вероятно» вирішив поцікавитися в депутата щодо його законодавчих ініціатив, парламентської діяльності та фракційної атмосфери.

Ігорю Миколайовичу, з якими законодавчими ініціативами Ви готові виступити найближчим часом?

Я є співавтором кількох законопроектів, які вже виносилися та найближчим часом виноситимуться до зали Верховної Ради. Це, на мою думку, досить важливі для країни документи – «Про статус народного депутата України», «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо гарантування прав на справедливе пенсійне забезпечення та скасування деяких норм пенсійної реформи)», «Проект Закону про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо врегулювання змісту та порядку застосування штрафних санкцій у сфері господарювання)», «Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» (про скасування пільг)».

Хоча хочу зазначити, що від опозиції в цьому парламенті будь-які законодавчі ініціативи просто ігноруються. Тому їх перспектива цілком прогнозована.

Як готуються Ваші законопроекти? Вам їх пишуть помічники, чи звертаєтеся до спеціальних законодавчих інституцій?

В моїй команді працюють досвідчені помічники.

Я працюю в Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони. Мій головний помічник якраз є фахівцем в цій галузі. З ним ми познайомилися, коли я отримав мандат народного депутата.

Що собою являє Партія УДАР? Це ідеологічна політсила, чи партія одного лідера?

Наш лідер Віталій Кличко – відома та авторитетна людина в Європі та світі, найбільший моральний авторитет в Україні. За останніми соціологічними дослідженнями, Віталій Володимирович має певні шанси перемогти діючого Президента.

Партія є ліберальною, і вона ставить перед собою основну мету: європейський вектор розвитку країни, європейські стандарти життя. На сьогоднішній день, маємо осередки в кожному невеличкому селі, райцентрі та в усіх обласних містах.

Ви хочете сказати за струпктуризованністю та за кількістю створених осередків по країні Ви можете змагатися з лівими силами?

Головне, не кількість, а якісний підбір людей. Будь-яка партія, яка вважає себе перспективною має свою розгалужену структуру.

Однак, мені відомі випадки, коли до партій людей заганяють примусово. Але це шлях в нікуди, тому що люди ніколи не голосуватимуть за таку партію.

Чи багато в партії УДАР мільйонерів та представників великого капіталу?

Заможні депутати, безперечно, у фракції є, і декларації про доходи регулярно оприлюднюються. Ці люди до обрання в парламент займалися бізнесом. Втім, хочу запевнити, що партія існує за рахунок членських внесків. Для цього і є партійна структура. Принаймні така ситуація в Тернопільській обласній організації партії УДАР, яку я очолюю.

У фракції УДАР переважно представники середнього класу.

Яка у Вас атмосфера у парламентській фракції? Як приймаються рішення?

В нас сформувався дружній колектив, а в самій фракції — демократична атмосфера. На мій погляд, це залежить і від самого лідера фракції, його управлінського таланту. Адже Віталій Кличко – позитивна та мудра людина, з якою приємно спілкуватися.

Усі рішення приймаються колективно. За цей рік ми зріднилися, здружилися та стали єдиною командою. І це допомагає будувати чітку партійну та фракційну дисципліну. Керівники фракції в нас люди авторитетні, до їхньої думки ми завжди прислухаємося. Під час обговорення будь-якого питання, в нас відсутні конфлікти та скандали. Більше того, немає жодних інтриг всередині фракції.

Експертну раду щодо підготовки щодо підготовки законів очолює заступник керівника фракції – Віктор Пинзеник.

На Вашу думку, як політика, чи правильним є зовнішньополітичний курс нашої країни?

Звичайно. У Верховній Раді я представляю західний регіон країни. Останні 10 років займався спортивною діяльністю. Мені доводилося побувати в багатьох країнах і бачити, як за кордоном живуть люди, яке ставлення до людей. Можу твердо сказати, що Україна має бути в європейській родині.

Недавно я був у Росії (мій рідний племінник живе в Бєлгороді). Їздив машиною, тому знаю, які там дороги. Вони ще гірші, ніж наші. Окрім того, в росіян низький рівень обслуговування в готелях, на заправках, їм є в чому повчитися в українців. Тому висновок тут напрошується такий: в Митному Союзі нам робити нічого.

Чи буде підписана асоціація з Євросоюзом? І що вона дає?

Як політик, я цього дуже хочу. Не можна цей шанс втрачати. Європа йде нам на поступки.

Ми повинні прийняти рішення щодо Тимошенко. Від цього залежить стратегічний розвиток держави.

Що дає асоціація з ЄС? Є низка африканських країн, які її підписали, але це не означає, що вони стануть членами Євроспільноти…

З таким українським рівнем життя, зарплат, соціального забезпечення, корупцією, нас ніхто в Європі не чекає. Однак, це буде перший крок до зміни такої ситуації. Будуть встановлюватися чіткі правила гри. Звичайно, буде покращення із візовим режимом.

Тому ще раз хочу підкреслити, що асоціація з ЄС – це спрощення візового режиму. Українці зможуть безперешкодно відвідувати західну Європу. Та самі порівняти стандарти життя країн.

Але не все так просто в Євросоюзі. Там є Греція, недавно від рецесії відійшла Франція…

Я людина спорту, тому не проти, аби спортивні змагання проводили. Але проблема Греції полягає в тому, що вона перед Олімпіадою в Афінах напозичала кредитів і не змогла їх повернути. Тепер там, де будувалися стадіони, вже повиростали дерева.

Загалом, олімпіада – дуже дорога річ. Її навіть росіяни не можуть фінансово витягнути. Об’єкти інфраструктури надто затратні. Приміром, лише будівництво санної траси обходиться дорожче за будівництво стадіону.

До обрання депутатом Верховної Ради Ви були тренером з паверліфтингу. Як довго займаєтеся цим видом спорту?

Навколо цього є чимало спекуляцій, що в депутати взяли культуриста та тренера. Я багато років був приватним підприємцем, а останні 4 роки до роботи в Верховній Раді працював начальником Тернопільського обласного управління фізичної культури і спорту. І прийшов працювати на згадану посаду у 2008 році. Як начальник управління займався не політикою, а розвитком спорту.

Тренером я став працювати у спортклубі своєї дружини «Поберджим» (спортклуб з фітнес-центром та тренажерним залом), коли я став безробітним. Це прекрасна робота. Із задоволенням тренуюся з дітьми. Цей клуб створила Тернопільська обласна федерація з культуризму. Її президентом є моя дружина – Дарья Побер, чемпіонка світу з модельного фітнесу. В цьому залі – дитяча юнацька-спортивна школа. І 4 групи спортивної підготовки дітей 13-14 років займаються безкоштовно. Тренажерний зал збудований коштом нашої родини.

Тому останній запис у моїй трудовій книжці до ВР – тренер з паверліфтингу. А до цього 4 роки працював начальником обласного управління.

Чи можна паверліфтинг вважати найважчим видом спорту?

Паверліфтинг – це присідання із штангою, жим лежачи і станова тяга. Якщо боротьба розрахована на силову витривалість, то паверліфтиг визначає найбільшу вагу, яку спортсмен може витягнути і його максимальну силу.

Спілкувався Володимир Малінін

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини