Віталій Кличко

Нам потрібен парламент реформ

30.10.2014 13:38

Дострокові вибори до Верховної Ради, які відбулися 26 жовтня, - це черговий, найважливіший крок на шляху побудови нашої нової країни. З кожним таким кроком стає все більш очевидним: Україну не зупинити на її європейському шляху.

Зрозуміло, що комусь хотілося б, щоб країна помінялася за один день. Зрозуміло, що хтось не побачить в новому парламенті тих політиків, за яких голосував, і вважає це несправедливим. І - одночасно - там опиняться деякі "обранці", які, за нашими переконаннями, не мають права представляти народ України. Також зрозуміло, що на жаль, ганебні традиції, які були в попередні роки, не зникли враз. Зокрема, і на цих виборах були випадки підкупу, залякувань виборців. Я переконаний: ті, хто вдавався до фальсифікацій, повинні бути покарані і покарані показово! Інакше ці факти повторюватимуться.

Однак в цілому найважливіший результат 26 жовтня той, що ніхто не може поставити під сумніви підсумки голосування. У складних умовах економічної кризи, військового вторгнення ми змогли провести по-справжньому конкурентні, демократичні вибори нової Верховної Ради.

Ми не скотилися до диктатури чи анархії. Ми залишилися цивілізованим, розумним, відповідальним народом. І вже це - велика перемога. Однак, не тільки це.

Ми сьогодні говоримо не про успіх окремої політичної партії чи персони, а про успіх України. Парламент оновлений. І головне - переважна більшість депутатів цього парламенту- будуть представники демократичних сил, які бачать майбутнє України в ЄС, і для яких європейські цінності є пріоритетом для розвитку держави.

Це означає, що Україна не зійде з європейського курсу. Антиукраїнські сили, такі як КПУ, що завжди була "п'ятою колоною", не потрапляють до парламенту. А "уламки" Партії регіонів, які нині представляють "Опозиційний блок", матимуть мінімальне представництво у Верховній Раді.

В парламент з посади мера я не піду. Про це я чесно неодноразово заявляв ще до дня голосування. Кияни дали мені великий кредит довіри, щоби реалізувати необхідні реформи, у киян великі очікування, і я в жодному разі їх не підведу. Але, взявши на себе відповідальність і очоливши об’єднаний список, я вів до Верховної Ради своїх партійців – політиків, які повинні реалізувати очікування людей не тільки в Києві, а й по всій країні. У нас небагато часу, щоб сформувати ефективну коаліцію та почати втілювати сподівання людей. Депутати «УДАРу» готові і будуть втілювати реформи, яких очікує суспільство.

Від нового парламенту у мене теж великі очікування. Столиця і парламент повинні співпрацювати. Нам потрібно ухвалити багато законопроектів. Один з найбільш важливих для нас, киян – зміни до законодавства щодо зарахування до доходів бюджету міста Києва податку на доходи фізичних осіб. Всі говорять про децентралізацію влади і бюджету. Відродження справжнього місцево самоврядування - одне з ключових завдань розвитку країни, громадянського суспільства. Це неможливо без фінансової незалежності місцевих громад. Тому податки киян повинні залишатися у Києві. На сьогодні дефіцит міського бюджету - більше 3 млрд грн. і при цьому більше 8 млдр у нас щорічно вилучають.

Також ми очікуємо, що оновлений парламент зможе більш ефективно, швидко створити законодавчу базу для проведення антикорупційних реформ - в першу чергу. Дасть нам закони, які дозволять вивільнити потенціал економіки і суспільства. Все, що буде зроблено в цьому напрямку, - вітатиметься киянами і негайно буде втілюватися в життя в столиці України.

Зміни починаються з Києва. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Новини