УДАР вимагає відповідальності посадовців, які не вжили заходів по мінімізації наслідків снігопадів

26.03.2013 17:09

Партія «УДАР» вимагає притягнути до відповідальності посадових осіб, які своєчасно не вжили заходів по  мінімізації наслідків снігопаду.  «УДАР» вимагає від Кабінету Міністрів України звернутися до Президента України щодо звільнення з посади голови Київської міської державної адміністрації, міністра інфраструктури України, міністра внутрішніх справ, голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, керівника Державного агентства автомобільних доріг України та генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України», - йдеться в заяві.

В партії зазначають, що снігопади та негода, які пройшли в березні цього року, виявили абсолютну неготовність органів державної влади до протидії наслідкам стихії, нездатність організувати людей та ухвалювати управлінські  рішення на випадок позаштатних ситуацій. «Внаслідок бездіяльності та некомпетентності керівництва низки міністерств та відомств на тривалий час було паралізовано рух транспорту, перевезення людей і вантажів, виникли проблеми з постачанням хліба та продуктів. Нерозчищені вулиці стали причиною смерті кількох пацієнтів, яких медики не встигли довезти до лікарні. Мільйони мешканців України опинилися в інформаційній блокаді», - йдеться в заяві.

Як вважають в «УДАРі», існують всі загрози, що влада виявиться не готовою і до протидії повеням, спричиненим потеплінням і таненням снігу. Народні депутати від «УДАРу» вимагають від уряду вжити термінових заходів з протидії новим природним катаклізмам.

Зокрема, має бути створений Всеукраїнський протипаводковий  антикризовий штаб, до якого ввійдуть члени уряду, керівники та заступники керівників профільних центральних органів виконавчої влади, народні депутати України, представники громадськості. Крім того, регіональні штаби мають бути створені у всіх регіонах, де є загрози повеней. Має бути проведена перевірка дамб, гребель тощо, проконтрольоване виконання попередньо прийнятих рішень про розчищення річищ річок, міських стічних каналів для безперешкодного проходження талих вод.

В «УДАРі» наголошують, що у випадку повеней, підтоплення населених пунктів має бути запроваджена система постійного інформування населення про загрози, про рух транспорту, рекомендації як діяти тощо. Крім того, в «УДАРі» наполягають на пришвидшенні роботи зі створення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером «112», на який вже виділено майже 0,5 млрд грн, а служба і досі не функціонує.  

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини