УДАР вважає неприпустимим, що сьогодні медицина фінансується на рівні 3,3% від ВВП

08.07.2013 16:25

“УДАР” вважає неприпустимим те, що сьогодні медицина фінансується на рівні 3,3% від ВВП,  і що медична реформа спрямована в першу чергу на скорочення навіть цих мізерних коштів.

Про це заявила народний депутат від “УДАРу” Ірина Геращенко під час виступу на публічних громадських слуханнях на тему " Медична реформа: для чиновників чи для людей" у Черкасах.

Також народний депутат наголосила, що під словами "реорганізація" та " оптимізація" насправді  приховують ліквідацію та закриття медичних закладів. 

“Подібні слухання повинні пройти в усіх регіонах України, щоб об'єктивно обговорити наслідки медичної реформи і врахувати помилки в подальшому реформуванні галузі.  Будь-яка реформа  медичних закладів можлива тільки після проведення громадських слухань чи зборів громади , думку якої зобов'язані врахувати органи місцевого самоврядування”, - наголосила Ірина Геращенко.  

Учасники слухань прийняли резолюцію, в якій вимагають від МОЗ та черкаських органів влади встановити мораторій на закриття медичних закладів в регіоні, а також до вересня надати вичерпну інформацію про працевлаштування працівників всіх медичних закладів, що потрапили під реорганізацію , та оприлюднити інформацію про долю приміщень , в яких знаходилися реорганізовані медичні заклади. 

Під час слухань також піднімалося питання здирництва в медичних закладах, коли хворі повинні приходити зі своїми ліками і нерідко платити так звані “добровільні внески” на лікарню. Учасники слухань констатували, що медицина стає більш недоступною і дорогою для пересічних громадян. На їх думку, у бюджеті-2014 видатки на медицину мають бути збільшені мінімум до 5% від ВВП. 

Ірина Геращенко також зазначила, що представники органів влади, зокрема Черкаської ОДА та облради, що були присутні на слуханнях, вийшли з приміщення, коли учасники слухань почали критикувати стан медицини в області. “Це черговий приклад того, як влада не готова слухати громаду”, - додала депутат.

Резолюція, прийнята на слуханнях, буде направлена МОЗ та керівництву Черкаської влади. 

Публічні громадські слухання у Черкасах пройшли за ініціативою народних депутатів від опозиції  Ірини Геращенко, Миколи Томенка та Святослава Ханенка. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини