Сергій Алєксєєв: Ухвалення закону «Про Вищу раду правосуддя» дозволяє створити незалежний орган суддівського управління

22.12.2016 12:09

Ухвалений парламентом закон «Про Вищу раду правосуддя» є одним з найважливіших документів для реалізації судової реформи. Про це сказав народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, член Ради з питань судової реформи Сергій Алєксєєв.

«Ухвалений закон «Про Вищу раду правосуддя» є одним з важливіших документів судової реформи. Він дозволяє сформувати ВРП - колегіальний орган державної влади і суддівського управління, що має забезпечити незалежність судової влади та формувати чесний і професійний суддівський корпус», - сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що цей законопроект був підтриманий Радою з питань судової реформи та внесений Президентом як невідкладний. Відповідно до нової редакції Конституції, саме до компетенції Вищої ради правосуддя належатиме звільнення суддів з посади, переведення їх до іншого суду, надання згоди на затримання чи арешт судді, а також цей орган прийматиме рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя.

«ВРП складатиметься з 21 члена: 10 обирає з'їзд суддів, по двоє призначає Президент, парламент, з'їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів і з'їзд представників юридичних вишів та наукових установ, Голова Верховного Суду входить до складу її за посадою. Тобто вперше за період незалежності в країні буде рівновіддалений від усіх політичних інституцій орган суддівського управління», - сказав він.

В той же час Сергій Алєксєєв відзначив, що рішення Вищої ради правосуддя можуть бути оскаржені у Верховному Суді.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини