Алєксєєв: Низка подій останніх тижнів, свідчать про правильну стратегію розвитку взаємовідносин між Україною та Італією

23.12.2016 13:41

За останній час відбулась низка важливих подій на рівні україно-італійських міждержавних відносин, що свідчить про правильну стратегію розвитку взаємин між країнами. Про це заявив народний депутат від «УДАРу», співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв.

Він нагадав, що днями Верховна Рада ратифікувала Угоду (у формі обміну нотами) між Кабміном та урядом Італії про здійснення оплачуваної трудової діяльності членами сімей дипломатичного, штатного консульського, адміністративного і технічного персоналу дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в двох державах.

«Ця Угода дозволить надати членам сімей українських та італійських працівників дипломатичної служби право здійснювати оплачувану діяльність на території відповідно Італії та України у порядку та на умовах, передбачених для громадян держави перебування, після підтвердження свого статусу», - сказав він.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, цього тижня влада Італії ухвалила рішення виділити Україні один мільйон євро екстреного фінансування. Зокрема, 700 тис євро буде надано в рамках Всесвітньої продовольчої програми для розподілу продовольчих пайків і грошової допомоги найуразливішим верствам цивільного населення. Ще 300 тисяч євро буде виплачено ЮНІСЕФ для фінансування проекту з розмінування.

«Як пояснив міністр іноземних справ Італії, це дозволить підвищити рівень обізнаності про ризики  для дітей шкільного і дошкільного віку, які проживають у районах, де є наземні міни, залишки небезпечних військових і саморобних вибухових пристроїв», -  сказав народний депутат.

Ще однією знаковою подією тижня, за словами Алєксєєва, стало повернення Італії 17 викрадених з музею Верони картин, які знайшли українські прикордонники. За згодою з італійською стороною, ця унікальна експозиція була представлена для відвідувачів в одному зі столичних музеїв. Окрім того,

Сергій Алєксєєв нагадав, що минулих вихідних у столиці автономного італійського регіону Сардинія місті Кальярі відкрили перший у західній Європі монумент, присвячений жертвам Голодомору ‎‎1932-1933 років в Україні.

«Це все є позитивними сигналами, які засвідчують правильність розвитку україно-італійських відносин. Важливим є і те, що влада Італії, незважаючи на пануючі в деяких регіонах країни проросійські настрої, засуджує агресію Росії та підтримує суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України», - наголосив він.  

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини