Алєксєєв: Прозоре формування Верховного Суду є результатом судової реформи

13.01.2017 12:32

Відкритий та прозорий конкурс на посади суддів Верховного Суду - яскравий приклад позитивних змін у судовій системі в результаті реформи. Про це заявив народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

Він нагадав, що з 846 кандидатів, які подали документи на участь у конкурсі на 120 місць суддів Верховного Суду, Вища кваліфікаційна комісія допустила до тестування 653 особи і третина з них - не судді, а претенденти з адвокатським та науковим стажем. “Судова реформа відкрила доступ до професії фахівцям, чий  адвокатський,  науковий чи сукупний стаж не менше 10 років. Це буде “нова кров”, що якісно оновить суддівський корпус. Окрім цього, ми отримали і новий підхід при оцінюванні фахового рівня - тестування буде відкритим та прозорим”, - сказав він. 

За словами Сергія Алєксєєва, тестування кандидатів на посади суддів Верховного Суду відбудеться вже 30 січня, а виконання ними практичного завдання – 2 лютого. Для цього Вища кваліфікаційна комісія орендувала окремий павільйон в одному з виставкових комплексів Києва. Рахувати кількість отриманих кандидатами балів буде машина, а результати тесту оприлюднять на сайті Комісії. 

“В переліку загальних тестових питань 300 пунктів. Це питання з конституційного права, антикорупційного законодавства, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Окремо є блоки питань для кандидатів на посаду судді кожного з чотирьох судів, що входять до складу Верховного Суду. Питання ще доповнюватимуть”, - сказав він. 

Сергій Алєксєєв відзначив, що попереду в рамках судової реформи відбудеться переатестація усього суддівського корпусу з детальним вивченням суддівського досьє, в якому будуть відомості про всі справи, що розглядав суддя. Складатиметься таке досьє на кожного суддю чи кандидата на посаду судді за безпосередньої участі громадськості.

“Приємно спостерігати, як в рамках судової реформи оновлюється судова система і на скільки прозоро відбувається цей процес. Раніше про таке неможливо було і мріяти”, - наголосив народний депутат. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини