Бєлькова: Закликаю уряд оприлюднити дієву програму законодавчих та адміністративних змін щодо збільшення газовидобування, яка залучить профільні міжнародні компанії вже у 2017 році

16.01.2017 17:00

Уряд має оприлюднити дієву програму збільшення газовидобування, яка буде спрямована на залучення до цього процесу профільних міжнародних компаній. Про це на своїй сторінці у Facebook написала народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету Верховної Ради з питань ПЕК Ольга Бєлькова.

Вона привернула увагу до новин про аукціони щодо розвідки та видобування вуглеводнів у Мексиці. За повідомленнями світових видань, Мексиці вдалося залучити потенційних інвесторів на суму не менше 40 млрд. доларів США за рахунок відкритих аукціонів проведених наприкінці 2016 року. Бєлькова наголосила, що, на жаль, Україні сьогодні складно поки конкурувати на рівних із Мексикою та іншими країнами в своєму регіоні. 

За словами народного депутата, нині країна потребує реальних конкурентних умов  для залучення інвестицій. «Виступи Президента і Прем’єра, які закликають інвесторів - це лише вияв політичної волі, яка точно вітається, але без конкурентних інвестиційних умов рівних та зрозумілих для всіх стратегічних інвесторів, ми нікого не залучимо», - сказала вона.

Бєлькова нагадала, що спільно зі своїми колегами зареєструвала в парламенті низку проектів законів, ухвалення яких мало б впливати на рішення інвесторів щодо вкладання коштів в проекти з газовидобування. Зокрема, йдеться про проекти законів: №3096 – щодо спрощення земельних питань, №4840 - про прозорість відомостей щодо видобутку; №5370 – про врегулювання питання діяльності  «Чорноморнафтогазу» та захист українських газових інтересів; №5459 – щодо стимулюючої ставки ренти для нових свердловин; №3027 – щодо врегулювання питання ставки ренти для угод про розподіл продукції. Однак, жоден з них поки що не був ухвалений. Не було озвучено і альтернативних ідей, які б залучили стратегічних інвесторів. Народний депутат нагадала, що був ухвалений закон № 3038 щодо децентралізації ренти, однак він набуде чинності лише у 2018 році. «Хочу звернути увагу глави уряду, що навіть при низьких цінах на вуглеводні, інші країни можуть залучити інвестиції навіть зараз. Але для цього потрібно, аби уряд вийшов із дієвою програмою збільшення видобутку, яка буде направлена саме на залучення профільних міжнародних компаній», - підкреслила Бєлькова. Вона додала, що інвестори повинні мати гарантії, які будуть прописані в законах. Крім того, наголосила народний депутат, інвестори хочуть чітко знати, що всі ліцензії розподілятимуться на відкритих аукціонах, а регуляторний режим буде стимулювати до видобутку.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини