Геращенко: Звіт ОБСЄ/БДІПЛ щодо виборів до Держдуми Росії може стати спробою визнати анексію Криму

18.01.2017 12:48

Верховна Рада України повинна закликати країни-члени ОБСЄ визнати звіт Місії ОБСЄ/БДІПЛ щодо виборів до Держдуми Росії таким, що не відповідає дійсності. Про це заявила перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко під час засідання Верховної Ради.
 
"В цьому звіті немає жодного слова про те, що вибори в окупованому Криму проходили з порушенням стандартів", - сказала вона. 
 
За словами Геращенко, в звіті Місії просто зазначається, що 4 депутати Держдуми РФ були обрані у виборчих округах, сформованих на території Криму. При цьому, додала народний депутат, в звіті чесно визнається, що Місія не була присутня і не мала можливості спостерігати за виборами в Криму. "Немає й жодного слова про те, що голосування до Держдуми відбувалося із використанням сфальсифікованих списків виборців, в які були безпідставно включені громадяни України", - наголосила Ірина Геращенко. 
 
Вона зауважила, що Росія сьогодні докладає максимум зусиль для дискредитації та деградації міжнародних інституцій, і намагається досягти в цьому прогресу, нав'язавши власне бачення стандартів демократії. 
"Україна, як член ОБСЄ, не може стояти осторонь таких процесів, власне і через те, що згідно з Мінськими угодами саме Місія ОБСЄ/БДІПЛ має моніторити вибори на Донбасі, якщо вони там відбудуться, і якщо там відбудеться демілітаризація", - додала Ірина Геращенко. 

Вона закликала профільні комітети парламенту підготувати спільну заяву Верховної Ради, яка була б ухвалена під час завтрашнього пленарного засідання. За словами першого віце-спікера, це має бути звернення до всіх країн-членів ОБСЄ, щоб вони звернули увагу на необхідність удосконалення методики моніторингу Місії. "І щоб цей звіт був визнаний таким, що не відповідає дійсності. Адже немає жодної європейської країни, яка визнала анексію Криму. А через такі звіти відбувається повзуча спроба визнати анексію Криму", - додала Ірина Геращенко.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини