Алєксєєв: Формування Антикорупційного суду має відбуватися на єдиних засадах формування судів в Україні

14.02.2017 18:31

Розгляд справ щодо антикорупційних злочинів повинен відбуватися у трьох інстанціях, включаючи можливість оскаржити рішення у четвертій. Про це в коментарі журналістам відзначив народний депутат від “УДАРу” заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.
«Основні критерії при формуванні антикорупційного суду – це, по-перше, обов’язкова можливість розгляду справ щодо антикорупційних злочинів у трьох інстанціях, включаючи можливість оскаржити рішення у четвертій інстанції», - сказав він.
 
Сергій Алєксєєв пояснив, що оскільки оскарження рішення є реалізацією громадянами свого конституційного права, то немає значення, в якому злочині обвинувачується особа. Тобто порядок оскарження рішень суду щодо корупційних злочинів має бути таким, як і порядок оскарження щодо інших злочинів (вбивство чи крадіжка). 
 
«По-друге, важливим критерієм є порядок призначення суддів до антикорупційних судів. Відбір має бути прозорим. Кандидати повинні мати серйозний юридичний стаж, бути досвідченими фахівцями в галузі права та викликати довіру в суспільстві», - зазначив Сергій Алєксєєв. 
 
Народний депутат відзначив, що  в питанні формування складу такого спеціалізованого суду мають використовуватись підходи, аналогічні до формування будь-якого іншого суду в Україні. На думку Сергія Алєксєєва, не можна створювати «елітні» суди та ставити одних суддів вище за інших. «Формування будь-якого суду має здійснюватися на єдиних засадах: об’єктивності, неупередженості, прозорості. Не бачу причин, чому формування антикорупційного суду може якісно відрізнятися від формування інших судів. Правосуддя в країні єдине», - зазначив він.
 
Водночас Сергій Алєксєєв наголосив, що дуже важливо, аби це не була замкнена система (НАБУ – антикорупційний суд), щоб умови в судовому процесі як для адвоката, так і для антикорупційного прокурора були рівними, тому потрібно створити умови для змагальності сторін. «Крім того, антикорупційний суд повинен завжди спиратися на практику Верховного Суду, адже єдність судової практики в країнах Західної Європи та в США – це одна із засад системи правосуддя, що закладає в неї антикорупційні елементи», - зазначив народний депутат.

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини