Бєлькова: Європа має залишатись згуртованою в питаннях протистояння Кремлю у застосуванні енергії в якості зброї

23.02.2017 22:58

Європа має залишатись згуртованою в питаннях протистояння Кремлю у застосуванні енергії в якості зброї. Про це заявила народний депутат від "УДАРу", заступник голови комітету з питань ПЕК Ольга Бєлькова.

Бєлькова зауважила, що під час щорічного зимового засідання Парламентської Асамблеї ОБСЄ у Відні за її ініціативою та інших народних депутатів - членів української делегації було проведено окрему позапланову зустріч щодо питання посилення енергетичної безпеки країн регіону ОБСЄ та обговорення відповідного проекту резолюції.

За словами Бєлькової, під час зустрічі представники країн ОБСЄ прийшли до висновку щодо необхідності вжиття додаткових заходів для забезпечення енергетичної безпеки, зокрема спрямованих на диверсифікацію джерел постачання та уникнення залежності від одного постачальника. Зокрема, були обговорені перспективи реалізації проекту "Північний потік - 2" та можливих загроз, які цей та подібні проекти можуть становити для енергобезпеки об’єднаної Європи.

"Газотранспортна інфраструктура, яка сьогодні проходить територією України, завантажена всього на 50 відсотків, однак "Газпром" має намір вкласти принаймні 10 мільярдів доларів в проект "Північний Потік- 2", що є підтвердженням того, що такий проект не має економічного підґрунтя. Якщо Росія планує збільшити поставки природного газу в Європу, то це можна зробити, використовуючи наявні газотранспортні маршрути. Однак "Північний потік-2" має зовсім інше обґрунтування і є продовженням політики розділяй та володій", - наголосила Ольга Бєлькова. За її словами, якщо Кремль досягне своєї мети у встановленні індивідуальних домовленостей щодо поставок газу з кожною країною окремо, знову буде зроблена спроба грати із застосуванням знижки у ціні на газ у якості "пряника" та погрози припинити постачання в якості "кнута". "Це призведе до ще більшого розколу в Європі", - додала вона.

Бєлькова наголосила, що існування багатьох "російських потоків", контрольованих державною корпорацією "Газпром" повністю суперечить духу та букві Третього енергетичного пакету. "Європа має залишатись згуртованою в питаннях протистояння Кремлю у застосуванні енергії в якості зброї. Не можна дозволяти використовувати природний газ як ефективний геополітичний інструмент, що послабить позиції об’єднаної Європи", - наголосила Ольга Бєлькова.

Члени української делегації розраховують на невідкладне ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї ОБСЄ, яка дозволить зміцнити засади енергетичної безпеки країн регіону та посилить позиції України у відстоюванні своїх інтересів на геополітичній арені, зокрема у протистоянні з "Газпромом".

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини