Алєксєєв: Внесення змін до КПК дозволить удосконалити механізми забезпечення кримінального провадження

24.02.2017 12:27

Ухвалення законопроекту «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження)» (№5610) дозволить виправити наявні недоліки чинного КПК та зробить кримінальне провадження більш ефективним. Про це заявив один із співавторів законопроекту, заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, «ударівець» Сергій Алєксєєв.

Зокрема, за словами Алєксєєва, законопроект передбачає, що строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього кодексу, не зараховується до загального строку досудового розслідування. Як пояснив народний депутат, за чинним законодавством строк досудового розслідування включає в себе час ознайомлення з матеріалами сторонами провадження, що має низку недоліків.

«З одного боку, слідчий не може спрогнозувати заздалегідь, скільки на це знадобиться часу, що породжує процесуальні спори між сторонами захисту та обвинувачення. З іншого боку, непоодинокі випадки затягування кримінального провадження саме через штучне затягування часу ознайомлення з матеріалами справи», - сказав він.

В той же час Алєксєєв підкреслив, що законопроект передбачає можливість продовження до 18 місяців строку досудового розслідування у провадженні  про особливо тяжкі злочини у спеціальному досудовому розслідуванні. Це пов’язано з необхідністю проведення складних та довготривалих експертиз та з багатоепізодністю самих справ.

Нововведенням також стане і норма, за якою з’являється  можливість укладення так званої «угоди зі слідством» підозрюваним чи обвинуваченим у провадженні щодо особливо тяжких злочинів, вчинених організованою групою чи злочинною організацією, терористичною групою чи терористичною організацією.

«Це можливо за умови, що підозрюваний не є організатором, а повідомлена ним інформація буде підтверджена доказами. Таке нововведення, безумовно, сприятиме слідству», - пояснив народний депутат.

Сприятиме кримінальному провадженню, на думку Алєксєєва, і можливість викликати особу, яка перебуває за межами України, надіславши їй повістку за останнім відомим місцем її проживання чи перебування та обов’язкового публікування в «Урядовому кур’єрі», «Голосі України» та  на офіційному веб-сайті органу, що здійснює досудове розслідування.

«Після здійснення усіх цих кроків особа вважається належним чином ознайомлена зі змістом повістки про виклик. Такий підхід дозволить врегулювати питання виклику осіб, які переховуються від слідства за межами України і вручити повістку яким фізично неможливо», - наголосив Сергій Алєксєєв.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини