Алєксєєв: Судова реформа дозволила підвищити статус адвоката

01.03.2017 13:32

Судова реформа підвищила статус та роль адвокатів у судовому процесі. Про це заявив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, «ударівець» Сергій Алєксєєв.

«Я багато спілкуюсь з колишніми колегами – зараз фаховий адвокат завдяки судовій реформі, як би її не критикували, суттєво посилив свої позиції у процесі. Навіть п’ять років тому і сьогодні – це зовсім різні фігури. І сьогодні адвокатів бояться правоохоронні органи, а суди прислуховуються до них», - підкреслив нардеп.

Алєксєєв відзначив, якщо раніше роль адвоката у судовому процесі зводилась до формальної участі, то тепер фаховий адвокат здатен "розбити" будь-яку справу, якщо вона не буде нормально підготовлена і не матиме достатньої доказової бази. В той же час народний депутат відзначив, що задля розширення прав адвокатів та посилення гарантій їхньої професійної діяльності необхідно ухвалити нову редакцію закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Окрім того, після внесення змін до Конституції виникла необхідність привести у відповідність і законодавство, що регулює діяльність адвокатів

«Це питання дуже довго обговорювалось та дискутувалось, тому що разом із розширенням прав адвокатів необхідно говорити і про посилення їхньої відповідальності. Кожен, хто береться захищати фізичну чи юридичну особу у суді, повинен мати можливість виконувати роботу фахово, проте і розуміти усю повноту відповідальності за непрофесійні дії», - наголосив «ударівець».

Алєксєєв відзначив, що наприкінці минулого року робоча група з реформування адвокатури при Раді з питань судової реформи затвердила нову редакцію відповідного законопроекту. До раніше представленого законопроекту, за результатами обговорення з українськими адвокатами та європейськими експертами, були внесені кардинальні зміни. Зокрема, за його словами, був удосконалений інститут адвокатської таємниці та адвокатського запиту, скасовано проведення стажування адвокатів в існуючому вигляді та удосконалено інститут дисциплінарної відповідальності - передбачено догани та грошові стягнення.

«Сподіваюсь, найближчим часом законопроект надійде до парламенту і його ухвалення буде оперативним, бо судова реформа без реформи адвокатури не є повноцінною», - зазначив Сергій Алєксєєв.

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини