Бєлькова: В перспективі Україна має перейти на таку фіскальну систему, коли податки нафтогазовими компаніями сплачуватимуться залежно від їх прибутку

01.03.2017 18:57

Україна в перспективі має перейти на таку фіскальну систему, коли податки нафтогазовими компаніями сплачуються залежно від їх прибутку. Про це заявила народний депутат від "УДАРу" Ольга Бєлькова під час ключової енергетичної конференції "Енергетичний Форум України".
 
"Це грандіозний план, про який йшлося ще два роки тому. І це свого часу була одна із рекомендацій МВФ", - сказала Ольга Бєлькова.  Вона наголосила, що такий режим впроваджений в розвинутих країнах - де є чіткі правила гри та ведення бізнесу. Водночас, додала вона, реалії такі, що МВФ нині навіть не наполягає на переході до такої системи. "Бо це може призвести до того, що в перші роки можуть бути значно зменшені надходження до Державного бюджету.  А як відомо сьогодні саме надходження від нафтогазової галузі дають можливість наповнювати частину бюджету, яка витрачається на субсидії", - наголосила Бєлькова.
 
За словами народного депутата, наразі дієвим кроком може стати впровадження 12 відсоткової ставки ренти для видобутку з нових свердловин. "Чому для нових? Бо ми маємо стимулювати буріння нових свердловин. Нам необхідно забезпечити приток інвестицій у нове буріння", - додала Ольга Бєлькова. 
 
Вона наголосила, що Україна видобуває щороку 20 млрд куб. м газу і при цьому споживає 35-37 млрд. куб. м. За словами Бєлькової, нині всі прекрасно розуміють, що необхідно збільшувати власний видобуток газу, однак є і ті, кого цілком влаштовує нинішня ситуація на ринку газу і вони не хочуть ніяких змін. 
 
Бєлькова також додала, що потребує також врегулювання земельне питання, оскільки основна частина родовищ газу може знаходитися на землях сільськогосподарського призначення, і добуваючі компанії не завжди можуть домовитися з землевласниками. Народний депутат нагадала, що в парламенті є відповідний проект закону, який дозволяє на етапі розвідки не переоформлювати цільове призначення земель.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини