Алєксєєв: Слідчі НАБУ мали б ретельніше готуватися до оголошення підозри Роману Насірову

07.03.2017 12:01

Через непродумані дії слідчих НАБУ у адвокатів голови ДФС Романа Насірова є всі підстави звернутися до Європейського суду з захисту прав людини та виграти справу. Про це в ефірі телеканалу Еспресо ТВ заявив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, народний депутат від "УДАРу" Сергій Алєксєєв.

Він відзначив, що не бачив матеріали справи, тому не може оцінювати, на скільки підозра обґрунтована, однак як адвокат з 19-тирічною практикою, може дати правову оцінку подіям останніх діб. «Не треба було входити в ці 72 години, тому що адвокати, які захищають Насірова, будуть шукати підстави для звернення до ЄСПЛ, бо це їхня робота. І такі підстави вже є, щоб винести рішення на користь їхнього клієнта, і це рішення буде проти України. Від цього постраждає держава», - сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що вже неодноразово порушувалося питання про неможливість проводити слідчі дії після 22 години. Також незрозуміло, чи перебував Роман Насіров при свідомості, коли йому зачитували підозру. Окремо народний депутат відзначив, що приїзд активістів під будинок голови суду є тиском на суд. «Я кажу лише про ті підстави, які розглядатиме ЄСПЛ. Він не буде дивитись на політичну доцільність, на наші антикорупційні прагнення, а лише на права людини і як вони дотримуються», - сказав він.

Сергій Алєксєєв також наголосив, що у слідчих НАБУ не було нагальної необхідності для оголошення підозри в ніч з четверга на п’ятницю,  бо в суботу та неділю діє спеціальний режим роботи суду, що може ускладнити обрання запобіжного заходу. «Треба було підготуватись, бо навіть слідчий райвідділу знає, коли він буде пред’являти підозру і обирати запобіжний захід, є спеціальний режим роботи суду. Якщо черговий суддя не зможе взяти справу, а інший суддя не на місці, то все. Можна було обрати йому запобіжний захід, не пов’язаний із позбавленням волі, і спокійно розслідувати цю справу. Це і є антикорупційна робота, а не політичне шоу, яке з цієї справи роблять», - сказав він.

За словами народного депутата, порівнюючи нинішні умови і період трирічної давності, у адвокатів стало більше прав, а процес набув ознак змагальності. «Нехай НАБУ візьме на роботу гарних процесуалістів, які будуть весь час «грати в шахи» з адвокатами. Це нормально, це змагальність процесу. І якщо ми частина Європи, ми повинні розуміти всі ці речі. Кожен суддя, коли зараз ухвалює рішення, знає практику ЄСПЛ і розглядає справу під цим кутом», - сказав він.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини