Алєксєєв: Для створення Антикорупційного суду необхідно внести зміни до процесуальних кодексів

13.03.2017 12:49

Без внесення змін до процесуальних кодексів Вищий антикорупційний суд не “впишеться” в існуючу судову систему. Про це в ефірі телеканалу Інтер сказав народний депутат від «УДАРу», заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, член Ради з питань судової реформи при Президенті Сергій Алєксєєв.

За його словами, вже є певні напрацювання для створення Вищого антикорупційного суду, однак треба виконати деякі передумови. “Є певні напрацювання, але ми не можемо це робити раніше, ніж змінимо процесуальні кодекси. Якщо ми не створимо Верховний Суд і не зробимо новий процес у нас Вищий антикорупційний суд не зможе бути створений, оскільки він не впишеться в систему”, - сказав він.

Нагадаємо, раніше Сергій Алєксєєв заявляв, що основним критерієм при формуванні Антикорупційного суду має стати обов'язкова можливість розгляду справ щодо антикорупційних злочинів у трьох інстанціях, включаючи можливість оскаржити рішення у четвертій інстанції.

“Оскільки оскарження рішення є реалізацією громадянами свого конституційного права, то немає значення, в якому злочині обвинувачується особа. Тобто порядок оскарження рішень суду щодо корупційних злочинів має бути таким, як і порядок оскарження щодо інших злочинів”, - пояснив він.

Крім того, за словами народного депутата, важливим критерієм є також і порядок призначення суддів до антикорупційних судів - відбір має бути прозорим. “Кандидати повинні мати серйозний юридичний стаж, бути досвідченими фахівцями в галузі права та викликати довіру в суспільстві”, - наголосив Алексєєв.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини