Палатний: При переході на середньострокове бюджетне планування потрібно відновити молодіжне кредитування та збільшити фінансову підтримку для об’єктів спортивної інфраструктури

14.07.2017 14:12

Комітет Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму затвердив на своєму засіданні проект постанови (реєстр. № 6591) про "Основні напрями бюджетної політики на 2018-2020 роки", поданий Кабінетом Міністрів України.

Як повідомив голова парламентського комітету, народний депутат України від партії «УДАР» Артур Палатний, під час розгляду цього питання депутатами було внесено низку пропозицій до проекту постанови, що стосуються сфери фізичної культури і спорту, молодіжної політики і сфери туризму.

Зокрема, при бюджетному плануванні на наступні роки пропонується відновити пільгове довгострокове державне кредитування молодим сім’ям на будівництво чи придбання житла, забезпечити ефективне функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спортивних клубів шляхом надання окремої субвенції з Держбюджету місцевим громадам, а також передбачити фінансову підтримку розвитку туризму в Україні, розбудови туристичної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів та магістралей.

«Пріоритетними напрямками бюджетної політики на найближчі три роки повинні стати належне фінансування об’єктів спортивної інфраструктури, підтримка молоді та розвиток туризму. Ми не можемо через брак коштів допустити подальше скорочення мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, де навчається близько 150 тис. дітей. Ми не можемо й надалі ігнорувати проблему масового виїзду молодих українців за кордон, тому зобов’язані надати їм державну підтримку у вигляді доступного житла і забезпечення робочим місцем. Ми недостатньо розвиваємо такий потенційно перспективний напрям української економіки як внутрішній та міжнародний туризм. Усі напрацьовані пропозиції, які повинні зрушити ці проблеми з мертвої точки, ми передали на розгляд бюджетного комітету», - наголосив Палатний.

Окрім цих пропозицій, комітет підтримав прохання Міністерства молоді та спорту України збільшити обсяг капітальних видатків на 210,7 млн. гривень, які планується спрямувати на ремонт та оснащення баз олімпійської підготовки, придбання спортивного інвентарю довгострокового використання для спортсменів національних збірних, закупівлю обладнання для Національного антидопінгового центру, необхідного для отримання акредитації ВАДА.

Нагадаємо, 14 червня 2017 року Кабмін схвалив проект основних напрямків бюджетної політики на 2018-2020 роки, яким вперше в Україні запроваджується середньострокове бюджетування на три роки. Основним завданням нового підходу до бюджетного планування визначається посилення бюджетної дисципліни, стабілізація публічних фінансів шляхом поступового зменшення дефіциту Державного бюджету та зниження державного боргу відносно валового внутрішнього продукту.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини