Алєксєєв: Антикорупційний суд має працювати на конституційних засадах незалежності судової системи

21.07.2017 13:44

Антикорупційна судова інституція запрацює в Україні до кінця року, проте її форма залишається предметом дискусії. Про це в ефірі телеканалу «Еспресо» сказав народний депутат від «УДАРу», автор законопроекту 6529 «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо запровадження обов'язкової спеціалізації суддів з розгляду корупційних і пов'язаних з корупцією правопорушень) Сергій Алєксєєв.

«Якщо ми кажемо про створення антикорупційної судової інституції, то цього року вона буде створена. В якому вона буде вигляді чи то спеціалізованої палати у Верховному Суді, а також антикорупційна спеціалізація в апеляційному суді першої інстанції, або це буде окремий суд, питання дискусії», - сказав він.

За словами Сергія Алєксєєва, у парламенті зареєстровані два законопроекти щодо створення антикорупційної судової інституції. В той же час він відзначив, що законопроект щодо створення окремого Антикорупційного суду суперечить Конституції, бо передбачає відокремлений взагалі від судової системи суд, що де-факто є монопольним.

«Інший підхід - створення антикорупційної палати в існуючій системі правосуддя, що не суперечить Конституції, чи створення окремого антикорупційного суду, який має бути інтегрований в незалежну судову систему. Не може бути автономного суду, такого немає в жодній країні», - наголосив він.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, при створенні відокремленого антикорупційного суду порушується принцип інституційності та право громадян на захист, що гарантоване Конституцією.

«Я не проти антикорупційної інституції, однак не хочу, щоб в антикорупційному суді порушувався принцип інституційності, не хочу, щоб рішення суду першої інстанції бутафорно оскаржувалось в апеляційній інстанції в сусідньому кабінеті. Це повинні бути окремі інстанції, бо це - право на захист», - наголосив він.

Також Сергій Алєксєєв звернув увагу, що при створенні антикорупційної судової інституції важливо дотриматися рівності і незалежності усіх суддів незалежно від їхньої спеціалізації. «Я не хочу, щоб коли поставало питання притягнення судді до відповідальності, то по всіх суддях питання розглядається Вищою радою правосуддя, а щодо антикорупційного суду, то лише зборами антикорупційного суду. Це корпоративний захист. Я за створення антикорупційного суду, але на конституційних засадах незалежності судової системи та її прозорості», - підкреслив нардеп.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини