Алєксєєв: Набула чинності нова редакція закону “Про Конституційний Суд України”, що змінює його структуру та повноваження

03.08.2017 14:07

Від сьогодні набула чинності нова редакція закону “Про Конституційний Суд України”, що змінює його структуру та повноваження. Як зазначив народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв, відповідно до нового закону Конституційний Суд відокремлений від судової системи і є органом конституційного регулювання.

“Новий закон закріплює автономність КСУ від системи судів, що здійснюють правосуддя, та прозору і публічну процедуру обрання нових суддів. Крім того, Конституційний Суд більше не тлумачитиме закони, цим питанням опікуватиметься Верховний Суд, напрацьовуючи відповідну практику”, - сказав він.

Алєксєєв зауважив, що важливим нововведенням, яке запускає закон “Про Конституційний Суд України”, є інститут конституційної скарги.  Народний депутат наголосив, що тепер кожен громадянин може напряму звернутись до КСУ. “Це ще один національний механізм захисту прав громадян, який значно знизить кількість звернень українців до Європейського суду з прав людини та дозволить на рівні держави врегулювати спірні питання. Якщо КСУ визнає такий закон неконституційним, справа направлятиметься на перегляд”, - зазначив він.

Народний депутат додав, що для ефективної роботи КСУ щодо розгляду, зокрема і конституційних скарг, також було змінено структуру цього органу. Тепер КСУ складатиметься з 6 колегій по 3 судді в кожній, двох сенатів по 9 суддів та Великої палати з повного складу КСУ у 18 суддів. Як пояснив Сергій Алєксєєв, колегії та сенати будуть розглядати конституційні скарги громадян, а Велика палата розглядатиме інші питання, що належать до компетенції КСУ.

“У КСУ є три місяці, щоб ухвалити новий регламент роботи та сформувати сенати, що безпосередньо передбачено ухваленим законом. Після цього Суд зможе виконувати покладені на нього обов’язки повною мірою”, - сказав народний депутат. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини