Юринець: Діаспора – недооцінений капітал української держави

28.08.2017 19:24

Українці, які проживають за кордоном – недооцінений капітал української держави. Вони не тільки фінансово підтримують свої родини, а й зацікавлені в розвитку української держави: допомагають українським військовим, надають експертизу у запровадженні реформ, співпрацюють із науковцями у спільних проектах, виступають культурними дипломатами. Про це заявила народний депутат України Оксана Юринець, виступаючи у Львові на Міжнародній конференції «СКУ в 50 років і далі: європейський контекст», присвяченій 50-літтю Світового Конгресу українців.

Незважаючи на це, в Україні на сьогодні немає єдиного органу влади, робота якого була б присвячена всім аспектам зовнішньої міграції. “За частину питань відповідає Міністерство закордонних  справ,  за деякі – Міністерство соціальної політики, за інші - Міністерство освіти і науки, багато питань курують комітети Верховної Ради.  А ефективне залучення українців за кордоном вимагає злагодженої роботи всіх гілок влади та передбачає існування чіткої стратегії», - зазначила Юринець.

За словами депутата, представники діаспори мотивовані працювати для розвитку України. Мотивація співпрацювати та допомагати зросла через агресію на сході країни, але повільне просування реформ розчаровує українців за кордоном. Саме тому важливо, щоб українці з-за кордону мали можливість приїжджати в Україну, встановлювати контакти з місцевим населенням, вивчати успішний досвід реалізації спільних проектів та, повертаючись за кордон, розповідати про зміни.

 «У 90-х роках ми пережили велику хвилю міграції українців за кордон. Саме ці люди і є творцями громадської думки у місцях, де вони мешкають. При чому вони стали таким собі суспільним лобі. За останніх три роки вони дуже змінились. Українці за кордоном стали сміливішими, вони не бояться бути собою. В умовах російської агресії та пропаганди вони часто є єдиним правдивим джерелом інформації про події, що відбуваються в Україні», - зауважила Оксана Юринець.

Діаспоряни, за її словами,  розуміють, що про Україну треба говорити, про неї треба розповідати, тому організовують круглі столи і конференції, фестивалі і творчі вечори, фотовиставки і концерти, часто перебираючи на себе функцію держави, щоб цю ж державу підтримати.

Депутат наголосила, що нещодавно українська діаспора організувала кілька важливих заходів. Навесні у Відні закордонне українство влаштувало  Дні української культури, винайнявши за свій кошт кілька приміщень, включно із віденською філармонією. У Польщі вперше без фінансової підтримки польського уряду українці організували заходи із відзначення 70-х роковин операції «Вісла». У Франції днями було відкрито алею, названу на честь українця Пилипа Коновала. На початку серпня українці в Росії під синьо-жовтими стягами вшанували річницю страчених земляків у Карелії.

«Українці Португалії, Чехії, Іспанії, Сполучених Штатів Америки, Канади,  Аргентини… Список можна продовжувати, як і список заходів, які закордонне українство втілює у життя кожен на своєму місці і для формування громадської думки у місцях свого проживання»,-  наголосила парламентар.   

Верховна Рада України, за словами Оксани Юринець,  моніторить ситуацію із виїздом українців за кордон. У травні цього року комітет з питань європейської інтеграції за підтримки Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою «Львівської політехніки» організував комітетські слухання на тему «Україна в міграційних процесах: втрати та здобутки». За підсумками заходу  будо прийнято рекомендації до різних органів влади щодо вдосконалення міграційної політики України.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини