Кличко підписав Меморандум про співпрацю між Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи

26.09.2018 13:27

Реформа з децентралізації в Україні близька до «точки неповернення», але вимагає додаткових зусиль для її успішного завершення.

Про це заявив мер Києва, голова АМУ Віталій Кличко під час підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи. Документ підписали Голова АМУ Віталій Кличко та Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер.

Як підкреслив Кличко, першим спільним проектом у практичній співпраці стане програма «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні».

«Реформа децентралізації близька до «точки неповернення», але вимагає додаткових зусиль для її успішного завершення. Мета реформи не тільки в збільшені обсягів місцевих бюджетів та переданих муніципалітетам повноважень. Не в кількості створених громад. Як дехто помилково вважає. Це лише інструменти,- підкреслив Кличко. - Нам необхідно створити на місцевому рівні ефективну, прозору та підзвітну  владу орієнтовану на потреби громадян», - відзначив Кличко. 

За словами Голови АМУ, жодна реформа, в тому числі і реформа з децентралізації, не може бути реалізована без підтримки на місцях та спільної відповідальності. 

«Ми ніколи не досягнемо нашої мети, якщо не буде сформовано довіру між муніципальною владою та громадою. Тільки залучення громадян до вирішення питань місцевого значення дозволить сформувати спроможне місцеве самоврядування», - зазначив Кличко.

У свою чергу Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер зазначив, що підписання меморандуму – це логічне продовження співпраці з Асоціацією міст України. 

«Реформа децентралізації - це ваша основна реформа. Ми, як міжнародні партнери, всіляко долучаємося до її успішної реалізації. Цей меморандум має зміцнити, посилити цю роботу. А також - зробити більш ефективною роботу вашої Асоціації міст України. У довгостроковій перспективі децентралізація має стати інструментом покращення життя людей. Київ – це гарний приклад для всієї України», - відзначив Андреас Кіфер. 

За словами мера столиці, Київ у співпраці з громадою досягнув значних успіхів. - В місті запроваджується  система Смарт сіті, працює проект електронних петицій та консультацій з мешканцями столиці. Дуже популярний бюджет участі, в якому щороку беруть участь все більше киян, пропонуючи свої проекти. 

І цей досвід в сфері прозорості муніципального управління та запровадження сучасних сервісів для громади вже перейняли більше 100 муніципалітетів з різних куточків України.

Як підкреслив Кличко, дуже важливо, що Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи підтримує Асоціацію у розвитку ефективних інструментів для розвитку органів місцевого самоврядування.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини