Алєксєєв: Верховна Рада має розглянути у другому читанні Кодекс з процедур банкрутства

16.10.2018 15:38

Процедуру банкрутства фізичної особи боржника зможе ініціювати виключно сам боржник. Про це повідомив під час брифінгу один із співавторів проекту Кодексу України з процедур банкрутства, народний депутат від «УДАРу» Сергій Алексєєв. За його словами, цей Кодекс - перший документ, який регулюватиме всі процедури банкрутства, а найважливішим його нововведенням стане запровадження механізму відновлення платоспроможності фізичних осіб.

«Процедура банкрутства надає людям другий шанс, щоб відновити свою платоспроможність, погасити борги, які громадянин може сплатити, а які не може - списати за рішенням суду», - сказав він. 

Алєксєєв відзначив, що в розвинених країнах вже багато років існує процедура банкрутства та відновлення платоспроможності фізичних осіб. В Україні ж досі, якщо людина має боргові зобов‘язання, вона буде їх сплачувати до смерті, а потім вони перейдуть у спадок нащадкам. За його словами, задля захисту інтересів боржника, у проекті Кодексу передбачено низку запобіжних заходів, зокрема щодо можливих ініціаторів процедури банкрутства та об‘єктів, які не включатимуть до ліквідаційної маси. 

«Лише боржник зможе ініціювати порушення процедури банкрутства. Тобто кредитор, якщо на те немає згоди боржника, не зможе розпочати відповідний процес. Також неможливо буде задля погашення боргу забрати єдине житло боржника, якщо це квартира до 60 квадратних метрів чи приватний будинок до 120 квадратних метрів», - сказав він. 

Що ж до захисту інтересів кредиторів, то за словами Алєксєєва, якщо під час процедури банкрутства виявиться недоброчесність боржника і приховування ним доходів та статків, йому буде відмовлено у списанні боргу. Загалом же, за словами Сергія Алєксєєва, при підготовці проекту Кодексу, зокрема, Книги щодо банкрутства фізичних осіб враховувались рекомендації  міжнародних фінансових організацій. Це дозволило знайти «золоту» середину, щоб максимально безболісно як для боржника, так і кредитора вирішити питання протермінованої заборгованості. 

«Ухвалення цього Кодексу сприятиме захисту прав людей та розвитку бізнесу. Тому, дуже сподіваюсь, що цього тижня Верховна Рада підтримає його у другому читанні»,- сказав Алєксєєв.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини