Алєксєєв: Банки зацікавлені в законній можливості списувати проблемні борги громадян

25.10.2018 13:46

У можливості списувати проблемні борги громадян зацікавлені і самі боржники, і банки. Проце в інтерв'ю виданню «Банкрутство та Ліквідація» сказав один із співавторів нещодавно ухваленого парламентом Кодексу України з процедур банкрутства, народний депутат від «УДАРу» Сергій Алєксєєв.

За його словами, важливим пунктом документу є регулювання процедури банкрутства фізичної особи, бо досі українське законодавство було несправедливим щодо фізичних осіб. Навіть, якщо боржник потрапляв в складне фінансове становище і не міг розрахуватися, він був винен до «гробової дошки». І з часом борг зростав.

«Це невигідно не лише самим боржникам, а також і банківській системі, оскільки банки не мають ніяких законних підстав списати безнадійні борги і повинні формувати під ці борги страхові резерви. А це – заморожені на кореспондентських рахунках НБУ кошти», - пояснив він.

Алєксєєв відзначив, що в новому Кодексі з процедур банкрутства збережено баланс між інтересами боржників і кредиторів. Зокрема, процедура банкрутства фізичних осіб розроблена за рекомендаціями Світового Банку і схвалена банківським середовищем. 

«Згідно з новим Кодексом, боржники захищені, оскільки справу про банкрутство фізособи може ініціювати лише сама фізична особа-боржник, а не кредитор. Тобто, якщо людина  вважає, що вона не може розрахуватися зі своїми боргами, вона сама подає заяву і ініціює процедуру свого банкрутства», - сказав він.

Крім того, за словами Алєксєєва, в Кодексі передбачені гарантії для фізичної особи. Наприклад, не можна за борги забрати останню квартиру площею до 60 кв. м, а якщо це стосується будинку, то площею до 120 кв. м. Не можна також накладати стягнення на пенсійні рахунки, рахунки соціального страхування. Водночас є певні гарантії і для кредиторів, оскільки є норми, направлені на недопущення фінансового шахрайства. 

«Якщо фізособа-боржник має змогу сплатити борги, але уникає виконання зобов’язань, і це буде виявлено арбітражним керуючим або судом, то суд не застосує процедуру списання боргів. Тому, коли фізична особа подає на банкрутство, вона повинна добре розуміти, що ця процедура може бути лише чесною. Інакше боржник не покращить, а лише погіршить своє становище», - сказав нардеп.

Також, згідно з ухваленим законом, неможливо реструктуризувати та списати борги з аліментів, з компенсації за заподіяння шкоди або каліцтва. «Тобто, ми отримали цілком виважений і справедливий закон», - наголосив Сергій  Алєксєєв.

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини