Кличко: Столичні лікарі надають медичну допомогу усім хворим, які її потребують

18.12.2020 13:06

Столичні лікарі надають медичну допомогу усім хворим, які її потребує. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу, відповідаючи на запитання від ЗМІ.

«Столичні лікарі роблять сьогодні все можливе, щоб надавати допомогу всім хворим. Щодо планових та невідкладних госпіталізацій. -  Дуже важливо, щоб усі розуміли: питання необхідності наприклад, оперативного втручання може вирішити тільки лікар. Він оцінює стан пацієнта і ухвалює рішення, чи потрібна операція негайно, чи можна її зробити згодом. Навіть, якщо життю людини нічого не загрожує, але операція попередить тяжкі наслідки для здоров’я та реабілітації, – її обов’язково зроблять, - наголосив мер. - Наприклад, хірургічні втручання з ендопротезування. З одного боку хворий суглоб, що потребує заміни, не становить загрози для життя. А з іншого – постійний біль та неможливість вільно рухатися призводить до страждань. Тож таких пацієнтів київські лікарі оперують», - зазначив Кличко. 

Мер зазначив, що в звичному режимі працюють і онкологи. За 9 місяців цього року в Київському міському онкоцентрі лікування отримали понад 24 тисячі пацієнтів. Здійснили понад 4700 операцій. Хворі отримують хіміо- та променеву терапію.

Не змінився і графік роботи столичних нейрохірургів та кардіохірургів.  З початку 2020 року в Києві здійснили близько 2000 втручань на серці. Зокрема й тих, що роблять за допомогою найсучасніших технологій. 

«Наприклад, на базі Олександрівської лікарні зробили 20 операцій з імплантації аортального клапану без розрізу грудної клітини – через стегнову артерію. Ця вартісна процедура - ціна одного клапана – 900 тис грн -  для киян була безкоштовною, - підкреслив Кличко. - А кілька днів тому лікарі Олександрівської лікарні, вже вдруге цього року, успішно пересадили механічне серце.  Зазначу, що вартість такого «нового серця» - понад 4 млн. грн. Але для пацієнта операція була безкоштовною. – За рахунок міської програми «Здоров’я киян». Сьогодні пацієнт під пильним наглядом та опікою лікарів і почувається добре. Нагадаю, першу таку операцію в Олександрівській лікарні зробили в лютому цього року. І я тоді провідував чоловіка, життя якому врятувало механічне серце», - повідомив Віталій Кличко.

 

 

 

 

 

 

 

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Новини