«Антитушка» Сергій Каплін: Пропозиції зрадити надходять багатьом

13.12.2012 15:24

Депутат від УДАРу Сергій Каплін, який намагається через прокуратуру оскаржити факт підкупу з боку регіоналів, розповів Тиждень.ua про ціни на «тушок» та внутрішню дисципліну в опозиційних фракціях.

 

«Тушкам – бій». У перший день нової Ради опозиція постаралася витиснути з цього гасла максимум. «Свободівці», за сприяння інших опозиціонерів, так і не допустили до складення присяги батька та сина Табалових, котрі відмовились увійти до фракції «Батьківщина» (хоча картки новообраних депутатів голосували все одно).

Тим часом новобраний депутат від партії Віталія Кличка УДАР став першим, хто оголосив про невдалу спробу «тушкування». Сергій Каплін, котрому 15 грудня виповниться лише 33 роки, звернувся до Генеральної прокуратури із заявою про спробу підкупу. За словами Капліна, за перехід у фракцію «регіонів» він міг би отримати $ 5 млн. – але відмовився.

Пан Каплін обрався до Ради за округом № 144 у Октябрському районі Полтави. Він переміг, зібравши лише трохи більше 32 % голосів. Опонент із лав об’єднаної опозиції зняв свою кандидатуру, екс-мер Полтави Андрій Матковський, котрий теж балотувався на окрузі, посів лише третє місце.

Тим часом Каплін виглядав цілком переконливим кандидатом у «тушки». Іще в неповні 20 років він очолив всеукраїнську (!) громадську організацію «Ліга молодих підприємців», далі був одним із керівних функціонерів Українського союзу промисловців і підприємців та Партії промисловців і підприємців, створеної прем’єр-міністром України 2001 – 2002 рр. Анатолієм Кінахом. 2006 року очолив також громадську організацію «Союз вкладників» і так званий «Українсько-російський молодіжний парламент». Входить до громадських колегій при Держмитслужбі та Міністерстві закордонних справ.

Тиждень.ua розпитав депутата, як його намагались купити, і як він на це не пішов.

Тиждень.ua: Як було озвучено пропозицію про 5 мільйонів доларів?

- Це була не перша така пропозиція. Мені телефонували ще після виборів, теж пропонували мільйони.

Тиждень.ua: За що саме, й коли?

- За кілька днів після 28-го жовтня (день виборів - Тиждень.ua). Пропонували, аби я зняв свою кандидатуру.

Тиждень.ua: Вже після дня голосування?!

- Ішлося про те, щоб влаштувати на моєму окрузі перевибори. Очевидно, хтось дуже хотів пройти там до Ради. Я відмовився.

Тиждень.ua: Про яку суму йшлося?

- Кілька мільйонів, я вже не пригадаю. Річ у тому, що 7 грудня мені подзвонили знову, ось уже з цією пропозицією про зміну фракційної приналежності.

Тиждень.ua: Той, хто вам дзвонив, якось представився?

- Це був такий собі приємний чоловічий голос. Він сказав: так і так, ви розумієте, потрібна конструктивна позиція… І озвучив, що йдеться про суму до п’яти мільйонів доларів США.

Тиждень.ua: Ваш співрозмовник на когось посилався, чи хоча б натякав?

- Вибачте, я цього не дізнався, бо просто не став продовжувати розмову. Я йшов у Раду не для того, щоб продаватися. Як, сподіваюсь, і всі мої колеги.

Подивіться на сьогоднішню ситуацію з Табаловими. Колеги зі «Свободи», з «Батьківщини», та й із партії УДАР, показали всій країні справжні обличчя зрадників. Бо серед нас не має бути зрадників! І я впевнений: Табалови – це виняток, який лише підтвердить правило.

Тиждень.ua: Ви натякаєте, що УДАР чесніший за «Батьківщину», де вже є дві «тушки»?

- Ні, ні, я не натякаю ні на що. Але я впевнений: об’єднані в союз три партії опозиції не дозволять надалі зрадництва у своїх лавах. Хоча пропозиції надходять багатьом. А УДАР, я впевнений, лише збільшуватиме кількість своїх депутатів.

Тиждень.ua: УДАР повинен був роздати своїм депутатам інструкції, як поводитися при спробі підкупу…

- Наша інструкція – наша совість. Ніяких інших інструкцій немає.

Тиждень.ua: Гаразд. Але про дзвінок 7 грудня ви доповіли керівництву партії?

- Звичайно.

Тиждень.ua: Рішення написати заяву до прокуратури прийнято вашим керівництвом, чи це – ваше особисте рішення?

- Це моє рішення.

Тиждень.ua: Чому до прокуратури не пишуть заяв ті ваші колеги, котрим надходять, як ви висловились, аналогічні «пропозиції»?

- Я думаю, у всіх є свої причини. Хтось не знайшов такого вдалого часу, як початок роботи нового парламенту, завдяки чому про мій випадок вже знає вся країна. Хтось побоюється погроз, зокрема, щодо бізнесу…

Тиждень.ua: А вашому бізнесу погрожують?

- Я не маю бізнесу! І ми всі прийшли в парламент саме для того, щоб бізнесмен міг вільно йти в політику не для того, аби захистити свій бізнес, а для того, аби зробити щось для країни.

Тиждень.ua: Які саме ознаки злочину ви наводите у своєму зверненні до прокуратури?

- Я вважаю, що мала місце спроба політичної корупції. Але ви маєте розуміти: одними такими зверненнями корупцію, в тому числі політичну, не побороти. На боротьбу повинне встати все суспільство. Ми, три опозиційні сили, над цим працюємо.

Матеріал опубліковано виданням "Тиждень" http://tyzhden.ua/Politics/67443

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Новини