Віталій Кличко: Україна більше не спіткнеться (Die Welt)

24.08.2016 12:19

Коли у серпні 1991-го в СРСР стався путч, я з іншими українськими спортсменами був на змаганнях в Угорщині. Пам’ятаю, як одного вечора ми сиділи в номері і спостерігали за подіями по телевізору. Тоді нам абсолютно серйозно запропонували залишитися і не повертатися додому. Але ні я, ні жоден інший спортсмен не погодився. Ми всі повернулися, так би мовити, на "руїни імперії", в яких народжувалася нова держава - незалежна Україна.

Днями Україна святкує 25-ту річницю Незалежності. Озираючись назад, аналізуючи цю чверть століття, я переконуюся, що ми маємо вільну державу з великим потенціалом. Головна сила якої – народ – став за останні роки більш зрілим та відповідальним за долю свою країни.

Українці неодноразово демонстрували усьому світові своє прагнення до свободи та справедливості. Проте кульмінацією стали трагічні події під час протестів Євромайдану проти проросійського режиму, який хотів відібрати європейську мрію українців, а згодом – самопожертва тисяч добровольців та волонтерів, які ішли і йдуть захищати нашу незалежність та свободу проти російської агресії на Донбасі.

Сьогодні  відвідувачів мерії Києва зустрічають портрети загиблих героїв Небесної сотні, киян – учасників АТО як нагадування про те, що незалежність нашої держави – це сміливість, рішучість та нескореність наших співвітчизників.

Що таке незалежність країни, кожного громадянина? Це - можливість будувати свою державу такою, як бачать її люди, які в ній живуть. Це - непорушність кордонів і територіальна цілісність. Право країни йти шляхом, який вона обрала. З іншого боку – це відповідальність кожного громадянина за те, що відбувається навколо– починаючи зі свого двору та будинку і до долі цілої держави.

Світ дивиться на Україну через екран телевізора і формує свою думку через телекартинку - війна, яка не дає жодного приводу для оптимізму. При цьому, можливо, не помічає змін, які все таки відбуваються в країні. Вони є, і ми хоч і не такими великими кроками і темпами, як хотілося б, але змінюємо нашу країну і Київ, за який я взяв відповідальність. Саме реальними кроками і справами ми доводимо, що гідні зайняти місце у родині європейських держав.

Наприклад, ми в Києві першими в Україні почали запроваджувати систему Смарт сіті, запустили e-budget, де кожен охочий може відслідковувати доходи та витрати цілого міста, району, поліклініки чи школи, де навчаються його діти. Прозорість бюджет, і ми це вже маємо результати на практиці, - це серйозна перепона для корупції і розкрадання коштів міста. Ми також виклали у вільний доступ усю документацію мерії та почали використовувати систему електронних закупівель, яка економить величезні суми міському бюджетові. Наприклад, минулого року це дало економію в 30%. А цього року ми продовжили збільшувати надходження до міського бюджету.

Проте, ми не обмежуємося лише тим, що робимо адміністрацію прозорою. Наш ключовий пріоритет – виправдати довіру киян та зробити комфортнішим їх життя. Саме тому усі кошти ми спрямовуємо на те, щоб відновити та розвивати столичну інфраструктуру та фінансуємо декілька важливих галузей: ремонтуємо дороги та двори, які до цього не ремонтували десятками років, відкриваємо нові школи та дитсадки, підвищуємо якість надання медичних послуг.

І розвивається сьогодні не тільки столиця. За час військової агресії Росії в Україні сформувалося сильне громадянське суспільство, яке готове контролювати владу, брати відповідальність за зміни в своїй державі, відстоювати її незалежність та територіальну цілісність.

Прочитавши це, ви можете запитати: «І через це ми повинні підтримувати Україну?». Моя відповідь - так. Усі нинішні розвинені демократії уже пройшли свій шлях спроб і помилок, переживали бурхливі часи та роки успіхів і процвітання. А ми тільки зараз почали будувати по-справжньому незалежну державу, яка бачить перед собою європейську мету – державу з верховенством права, демократичними цінностями та високими стандартами життя громадян.

Я часто порівнюю Україну з точки зору потенціалу зі слоном, який спить. Але зараз, образно кажучи, він починає поступово зводитися на ноги. Якщо впаде – сколихнеться уся Європа.

 Саме тому ми потребуємо вашої підтримки та допомоги. Ви політик? Підтримайте санкції проти агресора. Ви бізнесмен? Приїжджайте до Києва та відкривайте свою справу, інвестуйте кошти.Я особисто буду охоронцем ваших інвестицій – гарантом вашої прозорої роботи. Ви не знаєте, куди податися у відпустку? Приїжджайте до Києва, в Україну -- нам є що показати. Маєте новітні розробки і технології? Я впевнений, їм знайдеться застосування в  Україні.

Як кажуть, неважливо, скільки разів ти упав. Головне – скільки піднімався після падіння. Протягом своєї більш ніж тисячолітньої історії Україна неодноразово зводилася після кризи. Я впевнений, що у новітній період української держави падінь більше не буде, і мій народ з гідністю пройде усі випробування. Щоб побудувати європейську державу, в якій він мріє і в якій він гідний жити.

Die Welt

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Новини