Оксана Продан

Скільки коштує право бути підприємцем в Україні (НВ.ua)

28.01.2019 11:48

З 1 січня знову зросли штрафи для підприємців за порушення трудового законодавства

 

Відтепер за оформленого з порушеннями чи не за трудовим договором працівника нараховуватимуть штраф понад 125 тис грн. А за недопуск контролерів до навіть незаконної перевірки на підприємстві – 417 тис грн.

 

Уявіть собі, що означають подібні суми для звичайного підприємця. Особливо, якщо він живе і працює в невеликому містечку. Де часто підприємець зайнятий тим, щоб вистачило втриматися на плаву, оплатити рахунки і забезпечити власну сім’ю.

 

І ось в цій ситуації до вас приходять контролери і кажуть: плати. Не декілька тисяч гривень. Плати сотні тисяч. Немає? Відповідатимеш власним майном. Відчуваєш власну правоту? Добре, йди в суд, і там, витрачаючи гроші на юристів, розпочинай нерівну боротьбу з державою.

 

Це не вигадки. Це сувора реальність, в якій щодня живуть сотні тисяч підприємців по всій країні. З кожним місяцем цей пресинг посилюється. За дев’ять місяців минулого року Державна служба праці оштрафувала українських підприємців на 1,23 млрд грн.

 

 

Якщо не зупинити цей каток, у 2019-му ця сума зросте і ми здобудемо «піррову» перемогу. В бюджеті, начебто, з’являться додаткові кошти, натомість багато підприємців перестануть працювати. Врешті-решт робочих місць стане менше, а безробітних – більше.

 

Що потрібно зробити, щоб над підприємцями перестав висіти дамоклів меч?

 

Посилювати громадський тиск! Підприємці, громадські організації, місцеві ради, депутати мусять наполягати на зміні правил і продовжити ту справу, яку почали одразу після підвищення штрафів для роботодавців.

 

Що за цей час вже вдалося? Розробити і зареєструвати в парламенті законопроект про зниження штрафів та супутні проекти, законопроекти були схвалені в комітеті ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та соціального забезпечення.

 

Чому це важливо?

 

Тому що не можна усіх, хто вчиняє адміністративні правопорушення, у тому числі хабарників, штрафувати на 300-600 грн, а підприємців – на сотні тисяч гривень. Тому що не можна антиконституційними постановами Уряду розв’язувати руки контролерам і створювати умови для терору над роботодавцями та корупції. Тому що країна, в якій за право бути підприємцем потрібно сплатити до півмільйона гривень, не має шансів вибратися зі злиднів.

 

Ось з таких пазлів, як цей, і складається наше майбутнє. Тому стоїмо на своєму, об’єднуємося та повертаємо право підприємцям жити і працювати у власній країні.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини